Na středeční duel dorazí do Písku atraktivní soupeř - Ústečtí Lvi

Ústí nad Labem patří již pěknou řadu let k prvoligové elitě a letošní sezona není jiná. Lvi se třiceti body s přehledem dominují v tabulce a druhý Chomutov na ně ztrácí pět bodů. Navýší ústečtí hokejisté svůj náskok na své pronásledovatele, nebo je Písečtí potrápí a podaří se jim i získat nějaké body? Jestli se to našim hokejistům podaří, uvidíme ve středu. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Severočeši mají jasný cíl – boj o nejvyšší soutěž a letošní výsledku ničemu jinému nenasvědčují. Hokejisté Ústí nad Labem za uplynulou první čtvrtinu zápasů ztratili pouhých devět bodů. Lvi mají samozřejmě nejlepší obranu i útok. Soupeřům se ústecké gólmany podařilo překonat pouze jedenadvacetkrát. Na druhou stranu Ústečtí se mohli ze vstřelené branky radovat hned sedmapadesátkrát.

Lvi jsou rovněž nejlepší v počtu výher a proher. Ústečtí hokejisté dokázali devětkrát vyhrát v základní hrací době a jednou v nastaveném čase. Jednou svému soupeři podlehli po samostatných nájezdech a pouze dvakrát odešli ze zápasu s prázdnou.

Hráčský arzenál Severočechů zůstal oproti závěru minulého ročníku téměř nedotčen, a navíc se dočkal importu další hokejové kvality. Obranné řady posílil například extraligou prověřený zlínský bojovník Jiří Kučný. Ústečtí do svých řad získali také havlíčkobrodského „stroje na body“ Miroslava Třetinu, který upřednostnil nabídku Lvů před možným prodloužením extraligového působení ve Slavii Praha. V ústeckém týmu rovněž působí také odchovanec Tomáš Rod.

Pohled do hráčských statistik Lvů je úctyhodný. Hned čtveřice hráčů má buď jeden kanadský bod na zápas a výše. Nejlépe si zatím vede Jan Alinč, který zasáhnul do všech duelů, při kterých se čtyřikrát radoval ze vstřelené branky a u jedenácti se podílel asistencí! Nejlepším střelcem Havlíčkova Brodu je Jakub Lev, ten zaznamenal sedm gólů a čtyři asistence navrch. David Ludvík nastoupil sice k osmi duelům, ale dokázal zaznamenat třináct kanadských bodů, za čtyři góly a devět asistencí. Následuje dvojice hráčů, kteří si připsali třináct kanadských bodů. Jaroslav Roubík (6+7) a Martin Šagát (4+9).

Svatyni Severočechů střeží dvojice gólmanů, přičemž oba mají velmi podobné statistiky. Pavel Francouz nastoupil k šesti zápasům a inkasoval 9 branek, jeho průměr obdržených branek činí číslo 94,74 a vede si zatím o trochu lépe než jeho kolega Zdeněk Orct. Ten inkasoval o tři góly více než Pavel, tedy 12 a průměr činí číslo 93,1

Oba týmy v minulém kole

IHC KOMTERM Písek:

Falter - Všetečka, Žovinec, Vráblík, Lukačovič, Kanov, Lukáč, Kolář, Vaniš - Eberle, Nouza, Bělohlav - Nedorost, Šperger, Mrkvička - Polodna, Suja - Mošovský, Ferebauer, Kudrna.

HC Slovan Ústečtí Lvi:

Francouz - L. Poživil, Dominik Boháč, Klobouček, J. Zeman, Pavlík, Gureň - Rod, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Handlovský - Třetina, Pajič, Daniel Boháč - Sklenička, Nahodil, Hampl - R. Kovář.