Nedisciplovanost nám zabránila vyhrát

I přes výhru nebyl trenér Miroslav Šperl po sobotním utkáním s Benátkami zrovna dobře naladěn. Důvodem k tomu byly dva vyšší tresty jeho svěřenců, které se zrodily po sporném rozhodnutí rozhodčího Laciny v 33. minutě zápasu. Nejprve neudržel nervy na uzdě Neckář a za chvíli ani Pindiak, dva zkušení beci v píseckém mužstvu. K nedisciplinovanosti hráčů jste si mohli přečíst již v komentáři trenéra k utkání, dnes vám přinášíme poslední část našeho rozhovoru, v kterém se trenér Šperl věnoval i jiným tématům než jen sobotnímu zápasu.

Neuznaný gól

Jestli byla ta Mikeskova branka regulérní, těžko na tu dálku soudit. Budeme ale věřit klukům, kteří říkají, že to bylo od hokejky. Uvidíme, co nám řeknou ti, co byli za brankou, vždyť brankový rozhodčí kýval, že ten gól byl. Proč tam potom ti brankoví sudí jsou, když si od nich hlavní ani nenechá poradit, když nevidí, jestli gól regulérní byl nebo nebyl?

Silné Benátky

Benátky přivezly hodně silné mužstvo. Měly tu osm jiných hráčů, než hrálo proti nám u nich. Ale pořád si myslím, že jsme měli zápas rozehraný na vítězství a stačilo, aby jsme jednu ze šancí ještě proměnili, gól na 3:0 by to rozhodnul. Třeba Venca Kašpar tam měl tutovku hned po našem druhém gólu... Je to velká škoda.

Obdržené góly

Opět jsme dostali góly, řekl bych, zbytečné. Stejně jako v Chrudimi jeden padnul ze situace po vhazování. Tam už bylo zbytečné, že vůbec k tomu vhazování došlo. Soupeř totiž puk jen nahodil k nám do třetiny, ten doletěl až k našemu gólmanovi, který ale neměl vůbec čas puk rozehrát. To byla hrubá chyba, že naši hráči nezablokovali útočníky. Puk musí okamžitě jít z naší třetiny ven, ať už ho dojede první náš bek nebo ho vyhodí brankář a ne abychom ve vlastním pásmu přerušili hru. Zdá se to jako banální chyba, ale dostali jsme z toho gól.

Situace “vzadu“

Pinkas nás teď drží, na něj si teď stěžovat rozhodně nemůžeme. Některé chyby mladších obránců jsou bohužel stálé a nedaří se jim, aby to odstranili. Dneska už třetí třetinu nastoupil po zranění Veselý, v pondělí začne trénovat Svoboda. Jen doufám, že se nám zase některý nezraní, protože teď už bychom měli dost velký výběr, i když na Neckáře čeká na několik zápasů trest. Už by tam v těch obráncích měla být konkurence, aby se z nich dala vybrat šestice, která už by chyby nedělala.

Čtyři pětky?

Už bude moct hrát Kořánek, který proti Benátkám pikal za mnoho trestů, nyní už trénuje i Gajovský a když z Plzně přijede Kica, tak snad čtyři útoky dohromady dáme. Kica k nám teď jezdí celkem pravidelně, Gajovský už je připraven, tak by to snad už brzy šlo. Další marodi v útoku - Holec je pravděpodobně až do konce listopadu mimo a Štefan také ještě dlouho nebude, ten zatím nepřichází v úvahu.