Nová jména i odchody. Králové začali přípravu na ledě

V pondělí 31. července začal druhou fázi přípravy i druholigový tým IHC Králové Písek. Svěřenci trenérů Jana Trummera a Radka Volfa. Tým má naplánovaných sedm přípravných zápasů – ten první hned 10. srpna v Příbrami.

Začněme absencemi. Z kádru minulé sezony nepokračují z pracovních, časových či jiných důvodů brankář David Novák, obránci Daniel Dudáček a Marcel Dvořák, útočníci Jan Březina, Aleš Macháček a Jaroslav Pouzar. Poslední zmíněný zkouší štěstí v přípravě prvoligového Frýdku-Místku. Všem děkujeme za odvedené služby pro náš klub. Otazník zatím visí nad starty beka Filipa Nováka.

Se startem přípravy na ledě se kádr rozrostl o šest nových či staronových jmen. Skupinu hráčů doplnili mladíci Jakub Korytar a Filip Picka. Brankář Jakub Korytar už párkrát za A-tým naskočil v minulém ročníku. Útočník Filip Picka strávil juniorská léta ve Švédsku – minulou sezonu odehrál za Hällefors IK ve druhé divizi.

Realizační tým Králů pak lovil v kádru končících Klatov a organizaci plzeňských indiánů. Do přípravy s A-týmem naskakují exklatovští útočníci Filip Kolář a Adam Ženíšek. Druhý jmenovaný v minulé sezoně posbíral v první lajně Západočechů 29 bodů!

Do přípravy na ledě naskočili dva obránci, kteří vloni oblékali dres Klatov – Adam Šilhán a Stanislav Vanjer, pro kterého to není první zkušenost s píseckým zimákem.

Aktuálí kádr pro druhou fázi přípravy:
Brankáři: Richard Kříž, Jakub Korytar, Ivo Svoboda, Marek Kadlec.
Obránci: Vladimír Hanus, Jan Radoš, Jan Turek, Lukáš Pavlát, Jan Kurfürst, Matouš Hail, Adam Šilhán, Stanislav Vajner.
Útočníci: Lukáš Volf, Jan Matiášek, Pavel Chocholoušek, Martin Koupal, Václav Brož, Tomáš Hollar, Filip Andrle, Tomáš Rod, Yahor Hrakholski, Lukáš Polák, Filip Cháb, Adam Ženíšek, Filip Kolář, Filip Picka.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy