Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     17.03.2018       Petr Eliáš

Nováčkem druhé ligy jsou Mostečtí Lvi. Strakonice nenastoupily do kvalifikace

Novým účastníkem 2. ligy bude celek Mostečtí Lvi. Dojde tak k symbolickému střídání stráží, protože nově založený mostecký klub, který se letos stal vítězem krajské ligy Ústeckého kraje, nahradí v soutěži bývalý prvoligový HC Most, který se po sestupu z WSM ligy přesunul do Slaného, kde v této sezóně působil pod názvem SHK ANTIRADARY Slaný. Kvůli problémům ale ze soutěže odstoupil a proto se nehraje ani skupina o udržení.

Pro kvalifikaci se rýsoval i jeden z pohledu Písku velmi zajímavý účastník. Postoupily do ní Strakonice, vítěz základní části jihočeské krajské ligy. Kvůli kolizi s play-off ale Strakoničtí z kvalifikace odstoupili. "Byly pouze dvě varianty, jak se kvalifikace zúčastnit. Nehrát play-off (případně vypadnout v prvním kole), nebo mít k dispozici dva týmy, které by odehrály jak play-off tak kvalifikaci v jeden den," vysvětlil klub na svém webu.

Český svaz ledního hokeje pak rozhodl, že postupujícím do 2. ligy se stanou bez kvalifikace Mostečtí Lvi, kteří zřejmě jako jediní z týmů v kvalifikaci jevili zájem o 2. ligu. Další informace o složení druholigových skupin sledujte na našem webu.