Novinky z 2. ligy: Písek na Západě a rošáda týmů

Prvního června se konal tradiční aktiv zástupců druholigových klubů. Zásadní zprávou je informace o formátu soutěže, který by měl být prakticky totožný s rozložením v minulé sezoně na skupiny Západ a Východ. Návrh klubů ještě musí schválit výkonný výbor.

Písek by podle dohodnutého formátu měl znovu nastupovat v západní konferenci. Letos ale jen s 15 týmy. Skupina by měla být o jednoho účastníka ochuzena, protože tradiční celek SHC Klatovy se vůbec nepřihlásil.

A problémy hlásí i Vlci z Jablonce, kteří postoupili licenci neúspěšnému účastníku play-down z Hronova. Nováčkem skupiny jsou Kralupy nad Vltavou.

Skupina Západ bude mít 15 týmů, východní konference by měla čítat 12 účastníků.

Sezona by měla začít až 23. září. Pozitivní změnou má projít například možnost starších hráčů nad 23 let z krajských lig a kluby uvítaly také finanční podporu hokejového svazu jednotlivým oddílům.

Složení ZÁPADNÍ KONFERENCE: HC Letci Letňany, Piráti Chomutov, HC Baník Příbram, HC Stadion Vrchlabí, HC Tábor, HC Slovan Ústí, HC Děčín, HC Kobra Praha, HC Stadion Cheb, HC Řisuty, IHC Králové Písek, HC Benátky, Mostečtí Lvi, HK Kralupy nad Vltavou, HC Wikov Hronov.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy