Nový trenér a manažer Luboš Rob: Všichni musíme cítit vzájemnou důvěru

Po mladém a vynikajícím trenérovi Karlu Herrovi, kterému právem náleží za jeho tři roky práce v klubu velké poděkování, přebírá kormidlo druholigového A-týmu někdejší vynikající hokejista ošlehaný nejvyšší soutěží Luboš Rob. V posledních letech působil jako asistent hlavního kouče budějovického Motoru a také vedl tamní extraligovou juniorku jako hlavní kouč. Jeho asistentem u týmu Králů z Písku bude Václav Šrámek.

Luboš Rob pro redakci klubového webu v prvním rozhovoru prozradil, že byl osloven zástupci klubu Lukášem Trambou a Dušanem Benákem. "První jednání bylo oťukávací, pak jsme se ještě asi dvakrát nebo třikrát sešli a probírali situaci. Velmi mě to oslovilo. Písecký hokej má ohromnou historii a vedení se během posledních tří let podařilo klub stabilizovat. Teď by bylo třeba pozvednout i A-tým a navázat na úspěchy, které tu v minulosti byly," říká Luboš Rob.

Pro redakci popsal, že se chce věnovat koncepční práci, která by neměla být jen na jednu sezónu, ale také není časově ohraničená. "Uvidíme, jak kvalitní kádr se nám podaří složit už na tento ročník. Velice mě lákalo, že budu mít na starosti z pozice manažera i sportovní stránku. Prvním cílem je dostat se v této sezóně do play-off. Jinak cíle do budoucna budou postupné. Chceme, aby se Písek časem zařadil mezi špičku druhé ligy," hlásí Luboš Rob.

Dopředu říká, že od hráčů bude požadovat maximální nasazení. "Budu náročný a nekompromisní, ale na druhou stranu jsem trenér, který s hráči rád komunikuje a neuzavírá se před nimi. Všichni musíme cítit vzájemnou důvěru. Chci vybudovat silný a ambiciózní tým, který bude mít náboj," doplňuje Luboš Rob. Zmínil, že vedení letní přípravy se ujali asistent Václav Šrámek a u Otavy dobře známý hokejista Petr Hučko, u nějž je ve hře návrat do žluto-modrého dresu.

Místopředseda výkonného výboru Dušan Benák je rád, že se po citelném odchodu kouče Karla Herra podařilo k A-týmu najít více než adekvátní náhradu. "Věříme, že Luboš Rob nám pomůže i jako sportovní manažer. Je to obrovská persona a jeho zkušenosti bychom do klubu rádi načerpali. Po posledním hubeném roku, který jsme obětovali pro ohrávání mladých hráčů, chceme udělat krok kupředu. Pokud se nám podaří A-tým zajistit dostatečně finančně, rádi bychom poskočili do vyšších příček," dodává Dušan Benák.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy