O body bude Písek v sobotu usilovat na ledě Znojma

Série těžkých zápasů stále ještě není u konce. Po Ústí a Chomutovu přichází na řadu další velice obtížný zápas a také Orli Znojmo budeu pro nováčka soutěže velmi tvrdým oříškem. Zápas na jihu Moravy startuje v 17:30 pokud se na tento zápas nevypravíte, připraven pro Vás bude z Hostan arény podrobný online přenos.

Orli Znojmo

Leckdo má se znojemským klubem stále ještě spojenou extraligu, druhým ročníkem už ale jihomoravský celek zapadá mezi týmy první ligy. Extraligovou příslušnost sice Znojemští v sezóně 2008/09 uhájili, když skončili na 13. místě, přesto byla neděle 22. března 2009 dnem, kdy Orli odehráli svůj poslední extraligový zápas. Majitel klubu Jaroslav Vlasák přenechal extraligová práva Kometě Brno a do Znojma se přesunula 1. liga.

Spolupráce s brněnským týmem trvala přesně jeden rok a také díky ní zakončili loňský prvoligový ročník na celkovém sedmém místě, když si nejprve v předkole play-off poradili s Benátkami 3:1 na zápasy a následně podlehli konečnému vítězi první ligy z Chomutova 0:4 ve čtvrtfinálové sérii. Po sezoně se Znojemští partnerství navázali s jiným klubem z extraligy, třineckými Oceláři.

V brankovišti zastává pozici hlavního brankáře zkušený Luboš Horčička. Jednatřicetiletý gólman sbíral zkušenosti v extraligových týmech, jako je Kladno, Třinec nebo Litvínov. Ve Znojmě chytá druhou sezónu a po šesti odchytaných zápasech drží úspěšnost nad 92 procenty. V jednou utkání se v brance Znojma objevil také devatenáctiletý junior Ondřej Kacetl, v Chomutově ho ale nečekalo nic jednoduchého a celkově propustil puk za svá záda v šesti případech.

V obraně Znojma příliš k mnoho změnám nedošlo a z loňského týmu setrvalo v kádru pět beku. Prozatím nejproduktivnějším zadákem je Lubomír Štach, v minulosti hráč Vsetína či Brna, který si připsal pět kanadských bodů a jednu trefu a čtyři přihrávky. Staronovou tváří ve znojemské kabině je Tomáš Klimeš, jenž loni působil v Havířově a poté v Hodoníně. Novými posilami pak jsou třinečtí obránci David Rangl a Jakub Kania, loňský člen dvacetileté reprezentace.

Ikonou předních řad je bezesporu Radek Haman, který v klubu působí nepřetržitě od roku 1999. Útočník, který ke konci roku oslaví své jednačtyřicáté narozeniny, je stále pro svůj tým velmi platným hráčem a v sedmi zápasech získal pět kanadských bodů. Lépe je na tom pouze Vladimír Říha, který ve stejném počtu utkání vstřelil pět branek a k bohatému počtu branek připsal ještě jednu asistenci. Z extraligového Třince před letošní sezónou do Znojma přišli Vrba, Orsava, Podešva, Marosz, Hrňa a Hampl. Mezi posilami pak najdeme třeba také juniorského reprezentanta ČR Tomáše Rachůnka. Stálicemi předních řad jsou například Jiří Beroun nebo Karel Plášek, který v dresu Orlů působí zhruba stejně dlouho jako Radek Haman.

Vstup Znojma do nového ročníku první ligy nebyl příliš povedený a po čtyřech zápasech měli Orli na své kontě pouhé čtyři body. Poslední tři utkání se ale svěřencům trenérů Soudka a Kastnera mimořádně vydařila a tým postupně porazil Tábor (4:2), Jihlavu (3:1) a Benátky (3:0). Tři výhry v řadě vyhouply jihomoravský celek na průběžné šesté místo.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se v domácím zápasech s Chomutovem (0:5) představil v této sestavě: Jágr – Mazanec, Vomela, P. Procházka, Vráblík, P. Novák, Výborný, R. Procházka, Jank – Dragoun, Bláha, Polodna – Kudrna, Ferebauer, Stejskal – Suja, Ježek, V. Novák – Šulčík, Slavík, Kellner.

Tým Orli Znojmo nastoupil v Benátkách nad Jizerou (0:3) v tomto složení: Horčička - Kolafa, Štach, Pláněk, Kania, David, Klimeš, Rangl, Lattner - Plášek, Haman, Orsava, Hrňa, Hradecký, Beroun, Havlík, Říha, Staněk, Rachůnek, Podešva, Vrba.

Webové stránky soupeře

Více informací o znojemském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho soupeře - Orli Znojmo

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy