O další ligové body se Písečtí porvou s Predátory!

Ve dvanáctém kole nečeká svěřence Rybáčka a Malého jednoduchá zkouška. Písečtí totiž míří na led suverénního celku západní skupiny, kterým je mužstvo HC Predators Česká Lípa. Druholigový nováček působí poměrně suverénním dojmem a v jedenácti zápasech ucítil hořkost porážky pouze dvakrát. Kádr, vedený trenérem Carvanem, se také často může opřít o hojnou návštěvu svých příznivců, kteří na nově zrekonstruovaném stadiónu vytváří výtečnou atmosféru. Písečtí v posledních kolech dokázali, že také jejich výkon je již na vzestupu, a tak lze rozhodně očekávat vyrovnanou bitvu o ligové body. Sobotní utkání startuje v 17:00, sledovat jej také můžete pomocí podrobného online přenosu.
Kádr České Lípy je druholigovým nováčkem. Predátoři koupili licenci na třetí nejvyšší soutěž od Strakonic, které si postup vybojovaly v rámci kvalifikace. Jenže na jihu Čech se na hokej nedostávalo peněz a Česká Lípa toho využila. Lípa má v současné době kompletně zrekonstruovaný stadion, který poskytuje hokejistům veškerý komfort.

Růžovější nováčkovskou sezónu si v České Lípě nemohl nikdo přát. Po jedenácti kolech se totiž sobotní rival píseckého mužstva nachází na špici druholigové tabulky s bodovým náskokem před druhým Mělníkem. Českolipští na domácích kluzišti povolili prozatím pouze jednou, když v šestém kole podlehli Benešovu (3:6), druhá a prozatím poslední porážka je potkala na ledě Tábora, kde svěřenci trenéra Carvana nestačili na Kohouty a 2:5 prohráli. Již zmíněný trenér Carvan do týmu přišel před sezónou z Jablonce a přivedl s sebou do nového kádru nejednoho hráče Vlků.

V současnosti nejlépe postavený celek tabulky taktéž těží z hráčských zdrojů prvoligových Benátek (Kolmann, Tondr, Mrkvička, Bárta, Hudíček, Nevyhoštěný), když všichni tyto aktéři mají vyřízeny z klubu od Jizery střídavé starty. Obranné řady vyztužil třiadvacetiletý Lukáš Vomela, jenž se může pyšnit zkušenostmi s extraligou ve Spartě, Slávii nebo Českých Budějovicích. Přední řady přišel před sezónou podpořit, loni působící hráč v Šumperku, Michal Oliverius. Tomu se daří náramně a sedmnáct bodů po jedenácti utkáních jej řadí do popředí týmových statistik. Na paty se mu tlačí dva ostrostřelci. Jan Šulc a Šesták, to jsou jména hráčů, kteří nastříleli do branek soupeřů po deseti gólech.

V brankovišti Predátorů plní pozici hlavního gólmana Michal Láníček. Gólman, jenž byl v minulosti draftovaný Tampou Bay, drží úspěšnost na jednadevadesáti procentech, přičemž počet obdržených branek na zápas se pohybuje kolem dvou. Jeho náhradník Tomáš Fikrt, bratr známějšího Michala z Liberce. Mezi tyčemi se prozatím objevil dvakrát.

Poslední utkání soupeře:
HC Tábor – HC Predators Česká Lípa 5:2
HC Predators Česká Lípa – HC Trutnov 10:1
HC Řisuty – HC Predators Česká Lípa 1:4

Sestava České Lípy z posledního utkání:
Láníček - Petrmichl, Svoboda, Šulc Michael, Vomela, Kučera, Rašín, Mrkvička - Šesták, Oliverius, Šulc Jan, Nevyhoštěný, Peřina, Hudíček, Nekvinda, Kašťák, Růžek, Starygin, Holčák, Peterka, Preussler.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy