Oblíbené jihočeské derby klepe na dveře, podaří se Písku tentokrát uspět?

P í s e k - Již v sobotu podvečer se u Otavy odehraje dlouho očekávané derby. Silný Tábor v prvním vzájemném měření sil jednoznačně vyhrál, tentokrát ovšem bude mít výhodu domácího prostředí k dispozici Písek. Atraktivní duel sedmého celku s druhým startuje v tradičním čase - 17:00. " Pokud celková návštěva utkání IHC Písek - HC Tábor dosáhne počtu alespoň 2 500 platících diváků, bude na další ligové utkání s atraktivním soupeřem z Vrchlabí vstup zdarma. Pokud by byla písecká aréna vyprodána, bude vstup zdarma i na utkání se Sokolovem, zároveň připravujeme zajímavé ceny pro diváky," láká na derby vedení píseckého klubu.

HC Tábor

Málo od kterého utkání se v Písku očekává výraznější divácká návštěva jako dnes. Vždyť samotné první sezónní derby mezi Pískem a Táborem přilákalo u Jordánu na tribunu bezmála 2 800 diváků, kteří připravili oběma celkům skvělou kulisu. Tým od Otavy přesto nevzpomíná na stejné střetnutí úplně v dobrém. Musel totiž překousnout vysokou porážku v poměru 1:7. Jedinou branku IHC zaznamenal kapitán Pavel Procházka, který ještě stačil reagovat na úvodní trefu soupeře, to ovšem byl jediný brankový moment píseckého týmu v utkání. Do aktuálního střetnutí si ovšem Písek nese solidní bilanci z posledních zápasů, kdy v sedmi duelech pouze jedinkrát prohrál. Zdali se podaří na kvalitní výsledky navázat, to ukáže až samotný zápas.

O zápasy se v bráně zatím dělí zkušený Tomáš Klestil s Davidem Novákem, který se do svého mateřského klubu vrátil v létě z pražské Slavie. Nejproduktivnějším obráncem Tábora je Luboš Heršálek. Tento urostlý obránce si v letošní sezóně připsal šestnáct kanadských bodů. O pouhý bod méně má písecký odchovanec Martin Semrád. Nejtrestanějším hráčem soupeře je pak Radek Seidl se šedesáti pěti trestnými minutami.

Nejvíce bodů z celého týmu většinou mají útočníci, jinak tomu není ani u Kohoutů. Nejvíc jich má kapitán a syn hlavního trenéra Jakub Matušík, jenž vstřelil rovných dvacet branek a celkem 22 jich pomohl připravit. Hned za ním zaujímají další pozice kanadského bodování bývalí hráči Písku – David Kellner, Stanislav Polodna a Marek Vaniš. U Otavy v minulosti účinkovali také další jména – brankář Tomáš Klestil, obránci Luboš Heršálek, Jan Kanov, Marcel Dvořák či útočník Vojtěch Mrkvička.

Utkání 29. kola druhé hokejové ligy mezi týmy Písku a Tábora bude řídit jako hlavní rozhodčí Matěj Sýkora, na čarách mu budou pomáhat Michal Rubáš a Miroslav Šimán.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy