Orlové mi zápas s Medvědy zakázali

V posledních minutách zápasu proti Berounu stupňoval Písek tempo a snažil se o vyrovnání. Stále podnikal nové a nové pokusy proniknout s pukem na hokejce do pásma hostů, kteří v tu chvíli bránili už v pěti lidech. Ale vše bylo marné, Písku chyběla kvalitní nahrávka ze zadních řad, nahrávka, kterou útočník nemusí dlouho zpracovávat a může hned vtrhnout do třetiny soupeře. Takovou nahrávku umí vyslat čepel Romana Němečka, její majitel však celý zápas proseděl pouze na tribuně. A důvod? „Nebyl jsem uvolněný ze Znojma…“, stručně vysvětluje Roman.
Roman s přítelkyní Právě Znojmo si vyhlédlo talentovaného beka a v jeho dresu odehrál Němeček konec loňské sezóny a většinu letošních přípravných zápasů. V nich podával stabilní výkony, přesto až autonehoda znojemského kolegy z obrany Tomana umožnila Romanovi nastoupit do extraligového kolotoče.

A právě kvůli startu v posledním zápase Znojma v Pardubicích zakázalo Znojemské vedení svému svěřenci start v Písku. Na snadě je tedy otázka, zda Romana ještě v této sezóně ve žlutomodrém dresu uvidíme. „To je otázka. Když ve Znojmě budu hrát, tak mi uvolňovat nebudou, když nebudu, tak mi snad uvolní…“ No a udrží se Roman v sestavě Znojma, tedy týmu, který má ambice letos hodně vysoké? „No doufám, že jo, zatím bojuji o místo“, konstatuje a přidává několik vět o posledním zápase v Pardubicích. „Tak v Pardubicích jsem hrál už loňské play-off, takže to tam celkem znám. Znám i Dopitu, hrál jsem proti němu, když jsme hráli přátelák s Olomoucí. Jinak ten zápas tam se nám moc nepovedl, prohráli jsme ho 3:6 ale já jsem byl se svým výkonem docela spokojený.“

Roman nastupoval v obrané dvojici společně s Mojžíšem. A kdyby si měl vybral někoho z píseckého kádru? „To je těžký“, odpovídá opatrně Roman, aby neurazil některého ze svých píseckých hokejových kamarádů. „Loni jsem nastupoval vedle Kuby Bartoně, ten ale nyní hraje v Havířově, a spolu nám to docela šlo", připomíná písecký odchovanec loňskou neprostupnou obranou dvojici. Roman Němeček

Rozhovor proběhl během první přestávky při zápasu proti Berounu. V tu chvíli byl stav 1:1, hra byla poměrně vyrovnaná, a tak jsme se nemohli nezeptat, jak to dopadne. „Doufám, že Písek vyhraje. Jinak hokej je zatím nic moc, je to spíš taková holomajzna…“, směje se Roman, již zhýčkaný extraligovými zápasy.