Otevřený dopis Z. Šťastného hokejovému svazu

Písečtí junioři v minulé sezóně sportovní cestou suverénně vybojovali právo postupu do nejvyšší soutěže. Jenže kvůli přísným podmínkám hokejového svazu jim má zůstat pomyslná extraligová brána zavřená. Předseda klubu Zdeněk Šťastný po jednání s představiteli ČSLH odeslal na svaz 25. května otevřený dopis:

Vážený pane prezidente Králi, vážený pane Lenere, vážený pane Řezníčku,

dovolte mi prosím, abych Vám touto cestou poděkoval za včerejší vstřícné přijetí v sídle ČSLH, v jehož rámci jsme diskutovali otázky spojené s juniorským týmem IHC Písek, jež (by) si v právě ukončené sezoně sportovní cestou (za normálních okolností) suverénně vybojoval postup do extraligy juniorů.

S ohledem na vážnost problému (domnívám se pro celý český hokej - a na tom jsme se společně včera shodli), kdy týmy ligy juniorů hrají svou soutěž v naprosto demotivujícím prostředí (a pro kluby samotné se jedná o poměrně vysoké finanční zatížení) Vás tímto laskavě žádám o následující (všichni tři jste včera deklarovali svůj maximální zájem o nápravu hokejového prostředí v oblasti mládeže i ve vazbě na soutěže dospělých):

1. Již pro nadcházející sezonu 2016/2017 extraligy a ligy juniorů je, domnívám se, zapotřebí vytvořit motivační systém pro zúčastněné týmy (v ELJ např. snížení počtu míst zajišťující play-off, v LJ pak např. finanční odměna a pohár pro vítěze, "nadstavba" v podobě konfrontace nejúspěšnějších celků ligy juniorů s týmy ze spodku tabulky extraligy apod.), včera jsme pojmenovali i další možnosti...

2. Co více - zcela zásadně a jednoznačně by mělo být zodpovědnými svazovými orgány precizně deklarováno ještě před zahájením sezony 2016/2017, za jakých okolností bude umožněno vítězi ligy juniorů postoupit do nejvyšší juniorské soutěže (není přece možné limitovat postup jako doposud statusem akademie, extraligami MD a SD a dalšími omezeními, přičemž současně víme, že minimálně 5-6 účastníků ELJ zde působí s různými výjimkami a s"přimhouřením všech očí", nemusím jistě nikoho jmenovat).

3. V návaznosti na výše uvedené je samozřejmě zapotřebí dalších opatření, která by byla k další široké diskusi. Včera jsem Vám jménem IHC Písek mimo jiné sdělil následující: jsme po všech stránkách připraveni přijmout pozici účastníka DHL ELJ již pro nadcházející ročník 2016/2017 : trenéři budují opět silný, konkurenceschopný kádr, máme vynikající sportovní zázemí, máme maximální podporu města Písek, jsme dlouhodobě úspěšní ve výchově hráčů (v současnosti např. bratři Kovářové, J.Rutta, D.Přibyl, M.Mazanec, M.Holec, M.Indrák, T.Nouza, P.Kašpařík a řada dalších). Pokud byste ještě přehodnotili svůj dosavadní postoj, jsme připraveni.

Vaše rozhodnutí odmítnout naši účast v DHL ELJ je pro nás hlubokým zklamáním i s přihlédnutím k argumentům, jež jste mi včera naznačili, proč tomu tak je. Upřímně, nejde zde pouze a momentálně jen o písecký hokej, ale o celé hokejové hnutí, podhoubí a jeho budoucnost v ČR ve srovnání se světovými hokejovými velmocemi (předpokládám, že máte český hokej stejně tak rádi, jako já).

Pevně věřím, že jsem správně pochopen, jakožto představitel jednoho z historicky nejúspěšnějších klubů na jihu Čech nemohu jinak...

S přáním všeho dobrého Vám všem i českému hokeji,

Zdeněk Šťastný, Předseda VV IHC Písek z.s.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy