Petr Hučko: Výhra nad Valašským Meziříčím? Byla to poctivá práce týmu!

Mezi nejvýraznější postavy cenného vítězství nad do té doby vedoucím týmem východní skupiny z Valašského Meziříčí patřil bezesporu centr první formace Petr Hučko. Zatímco první lajna se starala o zápisy na gólovém účtu, další útočné a obranné řady držely defenzivu Bobrů z Valašska v pozoru nebo ze všech sil pomáhaly bránit výtečnému brankáři Martinu Hauserovi těsný stav. Písek vyhrál toto utkání 4:2, když otočil zápas z nepříznivého stavu 0:2. Petr Hučko se pro klubový web podělil se svými dojmy.

Jaký byl zápas s Valašským Meziříčím z vašeho pohledu?
Ukázali jsme přesně to, co nám jde celou sezonu. Je to bojovnost. Zase jsme prohrávali a ve třetí třetině to poctivou prací otočili. Všichni si plnili ty maličkosti, které měli. Ať už to bylo vyhazování puků z pásma, nebo držení boxu u nás v pásmu. Prostě poctivá práce od prvního do posledního hráče.

Nezačali jste vůbec špatně, ale hosté šli do vedení 2:0. Nesrazilo vás to do kolen?
Máme za sebou už nějaké zápasy a víme, že jsme dokázali vyhrát i utkání, které pro nás nezačalo dobře. Nijak zvláštně jsme to nevnímali, šli jsme si za tím cílem a skončilo to tak, jak to skončilo.

Dal jste dva velmi důležité góly. Popište, jak jste ty situace viděl?
U vyrovnávacího gólu na 2:2 to byla dobrá akce Martina Parýzka z obranného pásma. Pak odvedl dobrou práci Jan Polata. V tom vidím rozhodující faktor – on se rozhodl jít do zápasu, i když den před tím nemohl ani chodit. Krásně mi poslal puk mezi kruhy a já jsem to od něj měl jak na talíři. Byla to dobrá práce spoluhráčů.

Ve druhé třetině ale byli hosté lepší. Pak přišel úvod třetí třetiny a začínalo se od nuly…
Psychicky nás nakoplo, že jsme dali gól hned na začátku třetí třetiny. Chtěli jsme víc.

A co váš druhý gól na 4:2 v oslabení?
S Honzou Sýbkem jsme docela dobře napadali a hokejkami bránil přihrávkám. Vypíchl jsem puk a jel na bránu. V první moment jsem chtěl ještě nahrávat, protože jsem věděl, že v tandemu mi jede ještě „Sýbajz“. Nakonec jsem nějak vystřelil mezi nohy, gólman to napoprvé chytil, ale už nebyl připravený na dorážku. Poslal jsem puk kolem nohy ke vzdálenější tyči.