Písecká parta dopluje v desátém kole do Děčína

Na severu Čech, v Děčíně, odehrají písečtí hokejisté v sobotu desáté kolo II. ligy. Jihočeši budou vzhledem ke svému postavení v tabulce mírným favoritem. To však s ohledem na vyrovnanost jednotlivých týmů nemusí vůbec nic znamenat. Předposlední Děčín měl v úvodu soutěže těžký los. Písečtí dokázali přerušit sérii tří proher a doma přetlačili Bílinu.

Medvědy z Děčína čekal velmi těžký trojboj hned na úvod soutěže. Proti Táboru, pražské Kobře a Vrchlabí se od Severočechů žádný zázrak nečekal a také se nedostavil. První body vybojoval Děčín ve čtvrtém kole doma se Žďárem nad Sázavou po výhře 3:2 v prodloužení. Po sérii proher se Sokolovem (4:6), Kolínem (0:3) a Jabloncem (3:7) zaskočili medvědi na svém ledě Klášterec nad Ohří (6:3), ale v devátém kole se museli sklonit před Pelhřimovem (2:4). Děčín je na 17. příčce s pěti body.

IHC Písek dokázal v devátém kole u Otavy přerušit šňůru tří proher a porazil Bílinu. I když nešlo zrovna o pohledný zápas, po vítězství 7:4, které dostalo definitivní podobu ve třetí třetině, spadl svěřencům trenéra Slabého kámen ze srdce. "Nedodržujeme věci, které bychom měli, a z toho plynou inkasované góly. Takže to musíme zlepšit po všech stránkách," podotkl Karel Slabý v rozhovoru po utkání s Bílinou. V čele produktivity píseckých hokejistů je Filip Vlček (6+10). Nejvíc gólů má na kontě Josef Urbanec (9+5). Písek je sedmý a na kontě má 14 bodů.