Písecká radost, smutek a regulérní gól

Vrátil se po dlouhém zranění, které jej vyřadilo na pěknou porci zápasů. A přesto, že se Ondřej Pošmourný na ledě objevil spíše sporadicky, stačil hned při svém druhém pobytu na ledě zaznamenat svou pátou trefu v sezóně. „Potěší to. Byla to ale hlavně Píďovo práce, na mě už čekala jen prázdná brána,“ přikládá však hlavní podíl na svém úspěchu spoluhráči Petru Kicovi, který celou akci drzým průnikem započal. Pošmourného branka byla ovšem jen jednou z dvojice těch píseckých. Hosté jich vsítili jednou tolik a zvláště jejich třetí zásah nenechává klidným gólmana IHC Filipa Kubiše: „Mrzí mě to hodně. Ten gól byl hodně důležitý a byl můj.“

A co udělal strážce píseckého brankoviště, který v předchozím průběhu působil celkem jistým dojem, tak špatně? Kde se stala chyba? „Ten hráč střílel ze strany a já jsem asi neměl hokejku pořádně na ledě. O její patu a o moje brusle jsem si to pak sám srazil za záda,“ objasňuje mladý brankář, který se mezi tyčemi před domácím publikem objevil poprvé od třináctého prosince. Od příchodu nové trenérské dvojice je totiž jasně daná týmová jednička, jíž se stal Michal Pinkas. Kubiš si však zachytal proti dvěma soupeřům z absolutní špičky druhé ligy. Nedávno pomohl k úspěchu ve Vrchlabí, teď trápil střelce Chrudimi. Je snad specialistou na těžké soupeře? „Vypadá to tak…“ usmívá se. Hned ale zvážní. „Vyšlo to takhle. Trenér mi před Vrchlabím říkal, že už jsem dlouho nechytal, tak že mě dá do brány. Včera před zápasem si nás oba (s Michalem Pinkasem) zavolal a řekl, že nasadí mě,“ vysvětluje.

Kdo bude střežit zadní vrátka písecké obrany ve vyřazovací části sezóny, to ale ze šatny mužstva nikdo zatím nedostane. „My to vůbec nevíme. Včera nám trenér řekl, že to bude určovat vždycky před každým zápasem,“ krčí rameny Kubiš.

A jak viděl středeční klání? „První třetinu jsme podle mě hráli velmi dobře, pak jsme ale trošku polevili. Oni měli hodně přesilovek, které šikovně sehrávali. To byla jejich největší zbraň,“ vyzdvihl přednost protihráčů, díky níž ho čekala řada zajímavé práce. Oba soupeři totiž vinou vysoké frekvence vylučování dost často neměli rovnoměrný počet hráčů na hřišti, což pro gólmana oslabeného celku vždycky znamená složitější okamžiky. „Je to jiné. Víc si zachytám, navíc před bránou vždycky stojí nějaký hráč a já si musím hledat místo, abych viděl. Proto tam bývá více takových ošemetných situací,“ potvrzuje Kubiš.

Do žádných ošemetných situací se naopak nechtělo přimotat pravé křídlo třetí formace Ondřej Pošmourný. A to hlavně vinou svého ještě ne úplně stoprocentního zdravotního stavu. „Ještě to není úplně optimální. Občas mi v tom ještě přeskočí, zakřupe. To by se ale mělo časem spravit,“ doufá brzy čtyřiadvacetiletý útočník. Z posledních dvanácti utkání jej vyřadil vykloubený klíček, který spojuje klíční kost s hrudní.

Indispozice jej limituje o to více, že Pošmourný praktikuje hru založenou na důrazném napadání. Proto je třeba, aby se dal zcela do kupy. „Mám o to ještě takový strach. Nevím, co to udělá, když někam vlítnu. Na tréninku se tohle pořádně nedá vyzkoušet, proto jsem chtěl zkusit zápas,“ objasňuje účel svého nasazení do střetnutí s Chrudimí, při němž se v sestavě točil s Michalem Kozmou. „Bylo lepší, že jsme se střídali. Nevím, jak bych zvládl celé utkání fyzicky, i když tak hrozné by snad zase nebylo,“ přemýšlí forvard známý svou velkou vytrvalostí.

Měl jeho středeční start spojitost s tím, že jej trenér Rybáček chce využít v play-off? „O tom jsme se ještě vůbec nebavili. Teď je důležité zjistit, jak to půjde a co to vydrží,“ říká Pošmourný. Tak doufejme, že to vydrží hodně…

Byl to gól?

V poslední třetině za stavu 2:3 pro Chrudim nastala v Písku situace, kterou by na každém extraligovém stadionu vyřešila jednoduchá procedura. Nebylo jisté, zda se střela vyslaná jedním z hostujících útočníků dostala až za brankovou čáru, či zda se kotouč odrazil od tyčky. Brankový rozhodčí zůstal v klidu a červené světlo nerozsvítil, hlavní sudí taktéž nad svým rozhodnutím neváhal, mít ale videorozhodčího, byl by klid a předešlo by se vzrušeným debatám, které se bezprostředně nato rozpoutaly...

„Myslím si, že to gól byl! Seděl jsem sice na střídačce, ale šlo to jasně do branky a odrazilo se to zpátky,“ byl přesvědčený Marek Zadina, nejlepší hráč Chrudimi v zápase. Je zajímavé, že po utkání i sami Písečtí přiznávali, že se mohlo jednat o regulérní branku. „Fakt nevím. Nestihl jsem se otočit. Ale i přesto, že to nebyla nijak velká rána, se to odrazilo až pode mě. Takže to dost možná i gól byl,“ polemizoval i Filip Kubiš.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy