Písecká stopa na Hlinka Gretzky Cupu: Organizace výborná. Prostě Kanada, říká kouč brankářů Pipek

Prestižní turnaj Hlinka Gretzky Cup měl letos písecké zastoupení v realizačním týmu nároďáku U18. Trenér brankářů Václav Pipek, který se o gólmany této kategorie stará, popsal pro klubový web své poznatky a zkušenosti ze zápasů v Kanadě.

Jak okomentovat letošní ročník Hlinka Gretzky Cupu z pohledu českého výběru?
Byl do velmi dobrý turnaj. Když to vezmu s přípravou, vyhráli jsme sedm zápasů z devíti. To je start sezony, jakou mládežnické reprezentace moc nepamatují. Bohužel, aby bylo hodnocení ještě pozitivnější, chyběl jeden krůček k medaili. Ale příslib do sezony v tomto ročníku rozhodně je. Může udělat větší úspěch, ideálně na mistrovství světa.

Jak blízko reálně bylo k medaili?
Po úspěšném zápase s USA, kterým jsme vyhráli skupinu, byla obrovská euforie. Čekali nás Švédové, se kterými jsme odehráli super zápas těsně před turnajem už v dějišti, takže kluci byli přesvědčení, že si zahrají finále s domácí Kanadou. Jak už to bývá, ten zápas byl asi nejhorší ze všech devíti. Nepatřila nám žádná jeho část. Soupeř byl prostě lepší. Zklamání bylo obrovské, ale už za jedenáct hodin jsme hráli o bronz. Utkání o bronz jsme hrozně chtěli, jediné, co nám chybělo, byl gól. Byl to paradoxně jeden z nejlepších zápasů, co se týče předvedené hry.

Jak silný je aktuální brankářský ročník této kategorie?
Měl jsem tři skvělé gólmany. Michal Hrabal, který byl na Hlinka Gretzky Cupu první brankář, má predikci vysokého místa na draftu. Teď odchází do zámoří. Adam Dybal skvěle pracuje v Karlových Varech a také může mít skvělou budoucnost. Doplnil je Jan Kasal z Hradce Králové.

Na jaké úrovni je organizace tohoto turnaje v zámoří?
Na nejvyšší. Prostě Kanada. Starali jsme se pouze o hokej, všechno okolo měli perfektně zorganizované. Doprava, servis, zázemí… Trošku problém byl s ledem, bylo velké horko a všechno se konalo na jedné hale. Ale v rámci možností si s tím poradili. Jen je škoda, že fanoušci chodili pouze na domácí Kanadu.

A co další reprezentační program U18?
V listopadu nás čeká turnaj pěti zemí Plymouthu v USA, v prosinci mezi svátky ve Švýcarsku, v únoru v Rauma ve Finsku a koncem března začíná příprava na mistrovství světa, které po změně pořadatele bude místo v Ruska hostit Švýcarsko.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy