Písecké čeká poslední venkovní zápas - v Litoměřicích

Hráče trenéra Chlustiny míří k poslednímu venkovnímu utkání v základní části první ligy. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy je, že Písek už má bohužel stoprocentní jistotu baráže. Stadion, pokud se bude chtít baráži vyhnout, musí bezpodmínečně bodovat. Od barážových pozic Litoměřické dělí pouhý jediný bod. Úvodní buly ja naplánováno na 17. hodinu.

HC Stadion Litoměřice

I když jsou Litoměřice nováčkem, disponují řadou velezkušených hráčů. Příkladem mohou být obránci Jakub Evan či Ondřej Kříž. Litoměřický dres dále obléká také Ondřej Martinka. Původem litvínovský obránce v Písku působil v sezóně 2008/09. Statisticky v zadních řadách vyčnívá Milan Vobořil, který ve 29 zápasech vstřelil pět branek a u dalších sedmi zásahů svého týmu se podílel asistencí.

Také útok se podařilo i přes odchod několika hráčů vhodně doplnit. Z Berouna přišli Petr Šinágl s Martinem Tvrzníkem, platným hráčem je pro tým také Martin Heinisch, který větší část uplynulé sezony strávil v litvínovském dresu. Heinisch je v Litoměřicích na hostování z Ústí, stejně jako například Zbyněk Sklenička. Od ledna v Litoměřicích nově působí také Pavel Mrňa z Roudnice a Ladislav Gengel z Vrchlabí.

Mezi tyčemi zastává pozici hlavního brankáře, stejně jako loni, Martin Volke. Odchovanec ústeckého hokeje dovedl tým k postupu a důvěru dostává také v první lize. Úspěšnost zatím drží na 91,93%. Náhradníkem je dvacetiletý Jan Wegert a střídavé straty má do Litoměřic také plzeňský brankář Dušan Salfický.

Vzájemné zápasy Písek - Litoměřice

V prvním vzájemném zápasu byl Písek k zisku třech bodů velmi blízko. Ještě v předposlední minutě svěřenci trenérů Suchánka, Krupky a Míky vedli 1:0, poté ale hosté využili přesilovku a gólem obránce Stříteského si vynutili prodloužení. Pět minut nastaveného času vítěze neurčilo a definitivně rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich se jediným úspěšných exekutorem stal Petr Horčička.

Druhý vzájemný duel už ze strany Písku nebyl tak vydařený jako první. Na první dvě trefy Litoměřických ještě Jihočeši uměli odpovědět, na tři slepené branky v závěru druhé části však nikoliv. Dobře rozehraný zápas Litoměřičtí dotáhli do vítězného konce.

Ani ve třetím vzájemném zápase proti Stadionu se Písek nedočkal výhry.Zápas s Litoměřicemi rozhodly přesilové hry. Hosté tři z nich dokázali využít a z jihu Čech si odváží plnohodnotnou výhru 3:1. Tehdy se jediným píseckým úspěšným střelcem stal Jakub Suja.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek: se představil na domácím ledě proti Horácké Slavii Třebíč, kterou porazil 3:2. Jihočeši nastoupili v této sestavě: Mazanec - Vráblík, Výborný, Všetečka, Procházka, Jan Kudrna, Havran, Tůma, Vomela - Zdráhal, Fadrný, Ferebauer - Jiří Kudrna, Bauer, Polodna - Pšurný, Dragoun, Homola - Kellner, Vlček, Diviš.

HC Stadion Litoměřice v minulém kole odehrál zápas na vlastním kluzišti proti Chrudimi, které podlehl 3:2. Stadion nastoupil v této sestavě: Volke - Kříž, Kousalík, Martinka, Stříteský, Malý, Evan - Šinágl, Tvrzník, Gerhát - Horčička, Hašek, Slížek - Heinisch, Novák, Mrňa - Přeučil, Bojer, Hlusička.