Písecké čeká předehrávka s Mostem

Předehrávkou čtvrtého kola, ve skupině o baráž, čeká písecké hokejisty duel s Mostem. Jihočeši tak mají možnost posunout se do čela tabuly o udržení. Zápas začíná v 17:00.

HC Most

Pozice mosteckého klubu je beznadějná. Severočeši získali z odehraných pětapadesáti zápasů pouhých čtyřicet bodů. Mostu tak nezbývá, než se soustředit na baráž. Ovšem s porovnáním s Pískem je tu jedna zajímavost. Most nastřílel o dva góly více, než naši hokejisté. Co se týče obran, Jihočeši jsou na tom mnohem lépe. Rozdíl 89 inkasovaných gólů hovoří za vše.

Ve vzájemných zápasech kraluje tým od řeky Otavy. Všechny letošní zápasy vyzněly lépe pro Písek. Nejzajímavější duel byl patrně z 28. kola, kdy diváci v KOMTERM aréně viděli nejvíce branek ze všech zápasů. V gólové přestřelce nakonec uspěli domácí a získali tři body, po výhře 7:6.

Vzájemné zápasy:

2. kolo. Písek - Most 5:4

15. kolo. Most - Písek 3:4 po prodl.

28. kolo. Písek - Most 7:6

41. Most - Písek 0:4

V mosteckém klubu se nachází trojice hráčů, která si drží průměr více než jeden bod na zápas. Za tři utkání "O baráž" Martin Heinisch a Martin Ondráček nesbírali stejný počet kanadských bodů - 4 (2+2). Dobře si vede také Bohumil Slavíček, který zaznamenal jeden gól a u třech se podílel asistencí.

Brankářskou dvojici tvoří Marek Benda a Lukáš Melichar. O patnáct minut strávil více v bráně Melichar. Za rovných sto minut inkasoval dvanáct branek. Benda lovil kotouč ze své brány šestkrát. První jmenovaný odchytal poslední utkání s Kadaní.