Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     29.03.2011       Tomáš Němec

Písecké hokejisty čeká poslední zápas letošní sezony, proti Mostu

Poslední letošní zápas bude pro písecký tým navíc pořádně těžký. Asi každý čekal, že středeční utkání proti Mostu bude formalita a Jihočeši do tohoto zápasu půjdou z prvního místa. Realita je ovšem opačná. Písek bude v posledním zápase bojovat o čtvrtou pozicí s Jindřichovým Hradcem. Podaří se našim hokejistům vyškrábat se alespoň na předposlední místo tabulky? Odpověď na tuto otázku dostaneme ve středu. Úvodní buly bude u Otavy vhozeno tradičně v 18. hodin.

HC Most

Účast mosteckých hokejistů v baráži byl do poslední chvíle nejasný. Mohla za to epidemie příušnic v mužstvu. Severočeši sice žádali svaz o odložení zápasů, ten se ovšem rozhodl pro původní program, z důvodu nedostatku volných náhradních termínů a obav o narušení regulérnosti soutěže a tak se jednalo pouze o dvě změny. Zápas mezi Mostem a Jindřichovým Hradcem, které se mělo hrát 14.3. se přeložilo na čtvrtek 24.3., utkání Šumperk - Most, které se mělo hrát původně v sobotu 12.3. od 17 hodin, se přesunulo na čtvrtek 31.3. od 18 hodin.

Mostecký hokejový klub doslova a do písmene vstal z mrtvých. Příušnicemi zdecimovaný tým se nakonec dal dohromady a jejich situace je nyní více než výborná. Z osmnácti možných získaných bodů jich Severočeši získali třináct! A vše nasvědčuje tomu, že druhou postupovou pozici do první ligy skutečně získá HC Most. Třetí Chrudim na Most ztrácí tři body. Svěřenci Kamila Kašťáka mají navíc jedno utkání k dobru. K udržení plstivé druhé pozice stačí mosteckému týmu ze dvou zbývajících utkání získat alespoň jeden bod.

Statistiky hráčů v play-off

Mostečtí prošli vyřazovací části hladce a celkem odehráli šest utkání. Nejlepší statistiku v této části sezony má Vlastimil Vrtek, který zaznamenal osm kanadských bodů, za pět vstřelených branek a tři asistence. Na druhé příčce statistik je útočník Vlastimil Salač, který jak se zdá působí hlavně jako rozehrávač akcí, na svém konto si v šesti zápasů připsal pět přihrávek, k tomu přidal jednu branku. Následuje trojice hráčů s pěti kanadskými body: Jakub Luštinec, Kamil Charousek a Aleš Havlůj

V mostecké svatyni zatím nejvíce času strávil Miroslav Brzobohatý, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je 2,25. Náhradníkem je Lukáš Melichar, který v play-off zasáhnul do jednoho celého zápasu, při kterém lovil kotouč ze své sítě pouze jednou.

Zdá se to až neuvěřitelné, jak takto oslabené mužstvo poráží i prvoligové kluby, jakoby se nechumelilo. Dalším zarážejícím faktem je, že Most v základní hrací době prohrál pouze jednou (v Chrudimi 16.3., výsledkem 6:4). Pouze jednou také nestačili na svého soupeře v nastaveném čase, na domácím ledě proti Šumperku, kterému podlehli 4:5 po prodloužení. Ostatní zápasy mostecký tým zvládnul výborně a čtyři výhry napověděly o druhém postupujícím adeptovi.

Zde jsou všechny výsledky HC Most v baráži o první ligu:

Most – Jindřichův Hradec 7:4 (2:2-3:1-2:1)

Chrudim – Most 6:4 (2:1-3:1-1:2)

Most – Písek 7:3 (3:1-3:2-1:0)

Most – Šumperk 4:5 (1:0-2:0-1:4-0:1) po prodl.

Jindřichův Hradec – Most 3:5 (0:1-0:2-3:2)

Most – Chrudim 4:2 (1:2-2:0-1:0)

Písek – Most ?

Šumperk – Most ?

IHC KOMTERM Písek v posledním zápase

V posledním utkání se mohli Písečtí stát prvním týmem, který by porazil Šumperk na vlastním ledě. Ještě po čtyřiceti minutách Písek proti Drakům vedl o dvě branky a mohl se v letošní sezoně stát prvním týmem, který si ze Šumperka odveze vítězství. Nástup domácích do závěrečné třetiny byl ale famózní a Draci postupně strhli vedení na svou stranu. Tři branky hostujícího celku, o které se postarali Dragoun, Ferebauer a Polodna tak k bodům nestačily.

Soupiska z posledního zápasu Píseckých

Jágr (47. Mazanec) - Všetečka, Kalečík, Jan Kudrna, Vráblík, Vomela - Kellner, Pšurný, Suja, Dragoun, Sýbek, Forman, Červený, Ferebauer, Bauer, Polodna.

Soupiska Mosteckých z posledního zápasu

Melichar (Brzobohatý) - Charousek, Havlůj, Martinec, Brožovský, Šulc, Müller - Tauš, Divíšek, Luštinec - Nedrda, Vrtek, Salač - Prorok, Přeučil, Bíza - Kašťák, Setikovský, Šafařík - Kail

Webové stránky soupeře

Více informací o mosteckém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Most

Připomenutí

I na poslední hokejové utkání letošního ročníku, bude na zápas Písku s Mostem vstupné dobrovolné. Výtěžek půjde na přírodní katastrofou poničené Japonsko a peníze tak poslouží lidem postiženým zemětřesením a vlnou tsunami.