Písecké hokejisty čeká poslední zápas letošní sezony, proti Mostu

Poslední letošní zápas bude pro písecký tým navíc pořádně těžký. Asi každý čekal, že středeční utkání proti Mostu bude formalita a Jihočeši do tohoto zápasu půjdou z prvního místa. Realita je ovšem opačná. Písek bude v posledním zápase bojovat o čtvrtou pozicí s Jindřichovým Hradcem. Podaří se našim hokejistům vyškrábat se alespoň na předposlední místo tabulky? Odpověď na tuto otázku dostaneme ve středu. Úvodní buly bude u Otavy vhozeno tradičně v 18. hodin.

HC Most

Účast mosteckých hokejistů v baráži byl do poslední chvíle nejasný. Mohla za to epidemie příušnic v mužstvu. Severočeši sice žádali svaz o odložení zápasů, ten se ovšem rozhodl pro původní program, z důvodu nedostatku volných náhradních termínů a obav o narušení regulérnosti soutěže a tak se jednalo pouze o dvě změny. Zápas mezi Mostem a Jindřichovým Hradcem, které se mělo hrát 14.3. se přeložilo na čtvrtek 24.3., utkání Šumperk - Most, které se mělo hrát původně v sobotu 12.3. od 17 hodin, se přesunulo na čtvrtek 31.3. od 18 hodin.

Mostecký hokejový klub doslova a do písmene vstal z mrtvých. Příušnicemi zdecimovaný tým se nakonec dal dohromady a jejich situace je nyní více než výborná. Z osmnácti možných získaných bodů jich Severočeši získali třináct! A vše nasvědčuje tomu, že druhou postupovou pozici do první ligy skutečně získá HC Most. Třetí Chrudim na Most ztrácí tři body. Svěřenci Kamila Kašťáka mají navíc jedno utkání k dobru. K udržení plstivé druhé pozice stačí mosteckému týmu ze dvou zbývajících utkání získat alespoň jeden bod.

Statistiky hráčů v play-off

Mostečtí prošli vyřazovací části hladce a celkem odehráli šest utkání. Nejlepší statistiku v této části sezony má Vlastimil Vrtek, který zaznamenal osm kanadských bodů, za pět vstřelených branek a tři asistence. Na druhé příčce statistik je útočník Vlastimil Salač, který jak se zdá působí hlavně jako rozehrávač akcí, na svém konto si v šesti zápasů připsal pět přihrávek, k tomu přidal jednu branku. Následuje trojice hráčů s pěti kanadskými body: Jakub Luštinec, Kamil Charousek a Aleš Havlůj

V mostecké svatyni zatím nejvíce času strávil Miroslav Brzobohatý, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je 2,25. Náhradníkem je Lukáš Melichar, který v play-off zasáhnul do jednoho celého zápasu, při kterém lovil kotouč ze své sítě pouze jednou.

Zdá se to až neuvěřitelné, jak takto oslabené mužstvo poráží i prvoligové kluby, jakoby se nechumelilo. Dalším zarážejícím faktem je, že Most v základní hrací době prohrál pouze jednou (v Chrudimi 16.3., výsledkem 6:4). Pouze jednou také nestačili na svého soupeře v nastaveném čase, na domácím ledě proti Šumperku, kterému podlehli 4:5 po prodloužení. Ostatní zápasy mostecký tým zvládnul výborně a čtyři výhry napověděly o druhém postupujícím adeptovi.

Zde jsou všechny výsledky HC Most v baráži o první ligu:

Most – Jindřichův Hradec 7:4 (2:2-3:1-2:1)

Chrudim – Most 6:4 (2:1-3:1-1:2)

Most – Písek 7:3 (3:1-3:2-1:0)

Most – Šumperk 4:5 (1:0-2:0-1:4-0:1) po prodl.

Jindřichův Hradec – Most 3:5 (0:1-0:2-3:2)

Most – Chrudim 4:2 (1:2-2:0-1:0)

Písek – Most ?

Šumperk – Most ?

IHC KOMTERM Písek v posledním zápase

V posledním utkání se mohli Písečtí stát prvním týmem, který by porazil Šumperk na vlastním ledě. Ještě po čtyřiceti minutách Písek proti Drakům vedl o dvě branky a mohl se v letošní sezoně stát prvním týmem, který si ze Šumperka odveze vítězství. Nástup domácích do závěrečné třetiny byl ale famózní a Draci postupně strhli vedení na svou stranu. Tři branky hostujícího celku, o které se postarali Dragoun, Ferebauer a Polodna tak k bodům nestačily.

Soupiska z posledního zápasu Píseckých

Jágr (47. Mazanec) - Všetečka, Kalečík, Jan Kudrna, Vráblík, Vomela - Kellner, Pšurný, Suja, Dragoun, Sýbek, Forman, Červený, Ferebauer, Bauer, Polodna.

Soupiska Mosteckých z posledního zápasu

Melichar (Brzobohatý) - Charousek, Havlůj, Martinec, Brožovský, Šulc, Müller - Tauš, Divíšek, Luštinec - Nedrda, Vrtek, Salač - Prorok, Přeučil, Bíza - Kašťák, Setikovský, Šafařík - Kail

Webové stránky soupeře

Více informací o mosteckém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Most

Připomenutí

I na poslední hokejové utkání letošního ročníku, bude na zápas Písku s Mostem vstupné dobrovolné. Výtěžek půjde na přírodní katastrofou poničené Japonsko a peníze tak poslouží lidem postiženým zemětřesením a vlnou tsunami.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy