Písecké hokejisty čeká těžký zápas ve Valašském Meziříčí

V neděli čeká naše hokejisty třetí zápas, v rámci kvalifikace o první ligu. Pokud dnes písečtí hokejisté získají alespoň jeden bod, tak jim už nic v cestě za postupem překážet nebude. Ovšem získat body z ledu Bobrů bude velmi těžké, i přes to že v posledním zápase hráči Valašského Meziříčí doma prohráli s Litoměřicemi 1:0 po prodloužení. Písku před dnešním utkání hraje do karet několik faktorů: Bobři se v posledním duelu proti Stadionu nedokázali ani jednou prosadit. Navíc v písecké bráně předvádí výborné výkony mladý gólman Hrubec. A jak již jednou zaznělo, Písku stačí k postupu uhrát i remízu. Jak veledůležité utkání nakonec dopadne uvidíme v neděli. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.
HC Bobři Valašské Meziříčí

Hokejisté Valašského Meziříčí obsadili po základní části první místo ve svém skupině Východ, a to nejtěsnějším rozdílem. Valaši měli na svém kontě 97 bodů, stejně jako Hodonín, v konečném součtu však rozhodovala bilance vzájemných zápasů, v které na tom byli lépe Bobři. Tak jako většina týmů, také Valašské Meziříčí je úspěšnější na vlastním ledě a z celkového součtu získalo v domácím prostředí 56 bodů. Zbylých 41 dokázali Valaši vytěžit na cizích stadionech. Skóre Bobrů bylo na konci základní části samozřejmě kladné – 222:134.

Ve čtvrtfinálové sérii čekal Bobry nejhůře postavený tým postupující do play-off – osmá Břeclav. Série se vyvíjela dle očekávaní a Valaši nepřipustili sebemenší zaváhání. V prvním střetnutí porazili svého soupeře na vlastním ledě 6:2. Zápas v Břeclavi přinesl vyrovnanější podívanou, i tak se ale nakonec radoval lídr tabulky, který získal druhý bod za výhru 3:2. Poslední třetí zápas se poměrně se postupně proměnil v exhibici a Valašské Meziříčí deklasovalo před vlastními diváky Břeclav 10:4.

Semifinálová série přiřkla Bobrům Orlovou. Tým, který se po základní části umístil na čtvrté příčce byl velmi blízko vítězství v prvním utkání, v nájezdovém rozstřelu ale prohrál. Také v Orlové byla k vidění velmi dramatická bitva. Na úvodní branku se čekalo dlouhých 55 minut, teprve poté udeřil hostující tým Valašského Meziříčí. Touš směřující do prázdné klece pak definitivně pojistil Bobrům druhé vítězství v sérii. Třetí utkání semifinálové série Valaši rovněž zvládli a výhrou 3:1 ukončili Orlové účinkování v sezóně.

Stejně jako ve Skupině Střed, také na východní straně se do finálových bojů probojovaly dva nejlépe postavené týmy po základní části, tedy Valašské Meziříčí a Hodonín. Bobři do série vstoupili lépe a na vlastním ledě vyhráli úvodní souboj 3:2. Úžasnou formu potvrdili Valaši také v Hodoníně a důležitým vítězstvím 5:2 se výrazně přiblížili kvalifikačním bojům. Dílo bylo dokonáno ve třetí finálovém utkání. V souboji bohatém na góly ValMez porazil Drtiče 7:5 a brána do kvalifikace byla otevřena.

Hráči Valašského Meziříčí:

Kvalitních útočníků najdeme v týmu Valašského Meziříčí hned několik. Stálicemi jsou Dalibor Sochorek a Pavel Šebesta. Forvardi s prvoligovou a u Pavla Šebesty i velkou extraligovou zkušeností i v 37ti, resp. 38ti letech odvádí na ledě pro svůj tým kvalitní služby. Letošním lídrem klubového bodování je ale někdo jiný. Sedmadvacetiletý Petr Dvořák, kterého v roce 2002 draftoval Washington Capitals se s 71ti body stal vítězem produktivity celé základní části východní skupiny II. ligy. Nebezpeční pro píseckou branku budou i Jan Matějný, nebo Luděk Lhotský.

Bobří svatyni střeží Michal Krumpoch jeho průměr inkasovaných branek na zápas je 2.89. Náhradníkem je Michal Gleich.

Statistiky Bobrů v play-off

Ve vyřazovací části se nejvíce dařilo Robinu Kovářovi, který v devíti zápasech zaznamenal 14 kanadských bodů za 6 vstřelených branek a 8 asistencí. Dalším velice produktivním hráčem je již zmíněný Petr Dvořák, který zaznamenal 12 bodů. Jeho statistika v play-off je (5+7). Dalšími hráči, kteří mají průměr alespoň jeden bod na zápas jsou: Pavel Šebesta, Dalibor Sochorek, Ondřej Tatarčík.

Brankář Michal Krumpoch má v play off průměr obdržených branek na zápas 2.18.

Vzájemný zápas v kvalifikační skupině

Bobři v play-off nepoznali hořkost porážky ani jednou. Jejich neporazitelnost ve vyřazovací části tak přišla v nejméně vhodnou chvíli. Písečtí hokejisté se v pondělním utkání čtyřikrát brankově prosadili a když pozorný Hrubec nepustil za svá záda ani jediný z hostujících pokusů, zrodil se u Otavy jednoznačný výsledek 4:0. O góly Písku se postarali: Kořánek, Stejskal, Šulčík, Rod.

Termíny zápasů kvalifikace o první ligu:

neděle 18.4. HC Bobři Valašské Meziříčí - IHC KOMTERM Písek

úterý 20.4. IHC KOMTERM Písek - HC Stadion Litoměřice

čtvrtek 22.4. HC Stadion Litoměřice - HC Bobři Valašské Meziříčí

Sestavy obou týmů z minulého utkání:

IHC KOMTERM Písek:

Hrubec - Procházka Pavel, Kalečík, Procházka Robert, Heršálek, Mazanec, Vomela, Mrkvička - Kazatel, Novák, Suchánek, Bláha, Stejskal, Rezek, Šulčík, Urbanec, Ježek, Rod, Hovora, Mošovský, Kořánek.

HC Bobři Valašské Meziříčí:

Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák O., Dvořák P., Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Varga D., Varga M., Varga Mir., Vašut, Vnenk.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy