Písecký celek čeká odveta v Nymburku

Písečtí hokejisté pojedou v pátek potvrdit roli papírového favorita za našim čtvrtfinálovým soupeřem do Nymburka. První souboj naši hokejisté vyhráli 3:1. V zápase střetnutí byli nejvíce vidět Šulčík s Květoněm, kteří zaznamenali shodně po jedné brance a asistenci. Středeční porážku se bude nymburský tým snažit našim hráčům oplatit, ale pro Středočechy to bude hodně těžký úkol. Svěřenci Rudolfa Suchánka v letošní sezóně, v pěti vzájemných zápasech proti Nymburku ztratili pouze jeden bod. Ovšem play-off je záludná část sezóny. Jestli písečtí hokejisté zvítězí ve vyřazovací části proti Nymburku, uvidíme v pátek. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.
Vzájemné zápasy:

Písek odehrál v základní části s Nymburkem čtyři vzájemná utkání. Středočeši se v Písku v letošní sezóně představili již ve druhém kole. Od první minuty byli svěřenci trenéra Suchánka lepším týmem a během úvodního představení na vlastním ledě stihli Rückla překonat dohromady šestkrát. Mladičký tým soupeře zaznamenal čestný úspěch ve třetí třetině, kdy se jediným Pinkasovým přemožitelem stal Cicvárek. Velmi podařený zápas odehrál Radek Hovora, který dvě branky sám zaznamenal a u přesného zásahu Nováka se podílel asistencí. Zářijová výhra v druhém kole posunula písecký tým do čela tabulky, kde se Jihočeši s poklidem udrželi až do konce základní části.

Také ve druhém vzájemném utkání nakonec brali všechny tři body hokejisté Písku. Úvod utkání však vyšel lépe domácím a dvěma góly v jedenácté minutě nabrali domácí slibný náskok. Za dvě minuty ovšem snížil Mošovský. V druhé části se Jihočechům povedlo otočit vývoj utkání na 2:3, jenže v posledních dvou minutách skóre strhli ve svůj prospěch domácí. Do třetí třetiny šli Nymburští s jednobrankovým vedení 4:3. Závěrečná část se ale povedla lépe domácím. Nejprve totiž vyrovnal Květoň a o tom, že se do Písku povezou tři body, rozhodl v padesáté sedmé minutě svým třetím gólem Karel Mošovský.

Třetí duel hraný na jihu Čech příliš hokejové krásy nepřinesl, a to především kvůli častému vylučování. I přes neurovnanou hru byli aktivnějším týmem na ledě hokejisté Písku, kteří se na rozdíl od svého soupeře dokázali brankově vyjádřit. V první třetině se prosadil v oslabení po přihrávce Šulčíka Tomáš Květoň, na začátku závěrečné dvacetiminutovky pak upravoval na 2:0 Hovora. Další změny se již nekonaly a fotbalovým výsledkem utkání dospělo až do záverečné sirény. Zatímco Písek tak v utkání 24. kola rozšiřoval sérii výher, Nymburk odjel bez vstřelené branky a s prázdnou.

Čtvrté utkání mezi Pískem a Nymburkem se odehrálo na středočeském ledě. První branku utkání však vstřelil domácí tým a úvodní dvacetiminutovku vyhrál. Písek se prosadil v prostřední části, kdy Jihočeši vstřelili hned tři branky, v dalším průběhu střetnutí však Nymburští dokázali hostující náskok smazat a utkání tak dospělo do prodloužení. Ani nastavený čas však rozhodnutí nepřinesl a na řadu tak přišly nájezdy, které zvládli lépe Písečtí a bonusový bod navíc si tak připsali na své konto hráči Písku.

Poslední vzájemný zápas se odehrál u řeky Otavy ve středu, v rámci čtvrtfinále. V tomto zápase byla na hráčích znát nervozita. Nakonec ale lídr tabulky první krok zvládnul a výhrou 3:1 se ujal vedení v sérii 1:0. V prvním střetnutí byli nejvíce vidět Šulčík s Květoněm, kteří zaznamenali shodně po brance a asistenci. O vylepšení svého náskoku bude usilovat již v pátek, kdy se odehraje na nymburském ledě druhé utkání.

Statistiky hráčů Nymburka

Co se týče hráčských statistik je na tom nejlépe Jaroslav Sirotek, který také oblékal dresy v Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi si připsal ve třiceti třech zápasech 31 kanadských bodů (7+24). Dalším velice produktivním útočníkem je Karel Vacek, ten v třiceti sedmi utkání třináctkrát skóroval a osmkrát se na gólu podílel asistencí. Mezi neproduktivnější obránce Nymburka patří Jiří Drak, statistika 7+10 v třiceti pěti utkání.

Jedničkou v bráně je Zdeněk Rückl, jeho průměr branek na zápas činí 3,68. Do brány je připraven zaskočit Andreas Micka, jeho průměr činí 3,93 branek na zápas.

Trenérem nymburských hokejistů je pan Pavel Bičiště.

Sestavy mužstev ze středečního duelu:

IHC KOMTERM Písek: Pinkas - Procházka P., Kalečík, Procházka R., Heršálek, Mazanec, Vomela, Dietz, Mrkvička - Kazatel, Novák, Bláha, Stejskal, Květoň, Šulčík, Suchánek, Ježek, Slavík, Urbanec, Mošovský, Kořánek.

NED Hockey Nymburk: Rückl - Pánek, Krejčík, Kozák, Drak, Sem, Vlach, Cicvárek, Jílek, Vacek, Sirotek, Dvořák, Hladík T., Šimek, Velechovský, Martinec, Dulovec, Němeček, Hladík J., Mareš, Zvolenský.