Písecký dres oblékne Martin Parýzek, obránce se zkušenostmi z extraligy

Realizační tým druholigového mužstva IHC Písek odtajnil na začátku herní přípravy prozatimní kádr, ze kterého postupně vykrystalizuje soupiska pro nadcházející ročník. Tréninkové jednotky polyká hodně mladý tým – kostru kádru z minulé sezóny doplnili mladíci z písecké juniorky, jejíž soutěž svaz zrušil pro nedostatek týmů. V kádru se objevují ale i nová zajímavá jména.

Trenéři nahlásili, že v kádru pro přípravu jsou mladí talentovaní brankáři Hauser a Kříž. První jmenovaný se na sklonku minulého druholigového ročníku předvedl v Písku v dobrém světle. Richard Kříž odchytal ve druhé lize jednu třetinu, jinak hájil branku staršího dorostu a juniorky. S týmem se připravuje také třiadvacetiletý brankář Jakub Jurašík.

Výčet obránců je zatím následující: s týmem se připravují beci Hanus, Suda, Koutenský, Červinský, Hřebíček, Pavlíček, Frühauf, Švagr, Turek, Parýzek a Polata. Poslední tři jmenované se sluší představit – Jan Turek se do Písku vrací z angažmá v extraligové juniorce Liberce. Třiadvacetiletý obránce Jan Polata odešel v sezóně 2008/2009 z píseckého dorostu do mládežnických výběru rakouského Salzburgu. Rychlonohý obránce po sezóně na Slovensku ve Skalici a Senici odehrál poslední sezonu v rakouském celku EK Zell am See.

Zvučným jménem v písecké sestavě by mohl být obránce Martin Parýzek. Osmadvacetiletý bek má na kontě starty za mořem a juniorské reprezentaci. Největší stopu zanechal písecký odchovanec v extraligových Karlových Varech a prvoligovém Mostě. Předloni si zahrál druhou nejvyšší soutěž v Jihlavě, minulý ročník pak odehrál v polském klubu Orlik Opole.

Útočné řady hodlají trenéři poskládat z této sestavy: Torba, Ciboch, Pašek, Bárta, Urbanec, Jiřinec, Skala, Koupal, Homolka, Rod, Vlk, Drda, Sýbek, Novák. Otazník visel nad působením Jana Sýbka, jednoho z tahounů týmu. Jeho přípravu značně poznamenalo poraněné rameno. Jan Sýbek se začíná dostávat do tréninkové zátěže a dál se uvidí, jak se bude cítit. Trenéři nevylučují, že tento seznam hráčů není definitivní a že píseckou kabinu možná ještě někdo nedoplní.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy