Písecký odchovanec Jan Rutta z mistrovství světa: Produktivita je dobrá

Na webu www.ihcpisek.cz přinášíme exkluzivní rozhovor s obráncem národního týmu a píseckým odchovancem Janem Ruttou přímo z dějiště světového šampionátu v Bratislavě a Košicích. Český tým má za sebou výborný vstup do turnaje - v prvním utkání zdolal 5:2 obhájce světového zlata ze Švédska, o den později si poradil 7:2 s mnohdy nepříjemným Norskem. Proti seveřanům si Jan Rutta připsal jednu asistenci u branky Filipa Chytila.

Jak hodnotíte utkání proti Norsku?
Proti takovémuto soupeři, jako je Norsko, je samozřejmě nebezpečné, když se podcení začátek. Soupeři mohou narůst křídla. Dneska se nám povedlo dobře začít a troufnu si tvrdit, že jsme měli zápas po celou dobu ve svých rukách.

Z vaší strany přišlo jen drobné zaváhání při snížení soupeře na 1:2, dalo by se říct, že jste měli zápas po celou dobu pod kontrolou…
Myslím si, že jsme hráli slušně a až na pár krátkých pasáží jsme hráli velice slušně.

Produktivita je také dobrá zpráva, 12 gólů ze dvou zápasů.
Jo, určitě. Přesilovka funguje a útočníkům i bekům to tam padá, takže jedině dobře.

Jako obránci máte asi rádi takovéto zápasy, kdy si můžete trochu zastřílet, že?
V takovémto zápase, kdy se vede o trochu více gólů, tak si něco dovolíte a asi je to i dobře pro oko diváka.

Jak se vám hodí volný den před utkáním s Ruskem?
Je to super, dva dny po sobě zápasy bylo to náročné. V hale je docela teplo, takže jedině dobře, den na regeneraci bude třeba.

Dá se říct, že vám i dnešní zápas nesebral tolik sil?
To si zase nemyslím, i když to možná vypadalo z tribuny lehce, tak to bylo těžké a den na regeneraci se bude určitě hodit.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy