Písecký tým čeká poslední utkání tohoto roku, K Otavě má namířeno Vajgar

Úterní podvečer vyplní poslední vystoupení hokejistů Písku v tomto roce. Lídr skupiny se postaví ke druhému utkání během třech dní a v rámci šestadvacátého kola přijede tým od Otavy prověřit aktuálně třetí celek druholigové tabulky, KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Vzájemná bilance v letošní sezóně je vyrovnaná a postavení mužstev v tabulce zaručuje dopředu nejen derby, ale i kvalitní podívanou. Pro fanoušky navíc bude jako pozornost za přízeň podáván zdarma vánoční punč. Nenechte si ujít atraktivní předvánoční souboj, který začíná v úterý 18:00.

Úvod letošní sezóny nebyl pro tým od Vajgaru nejpovedenější. Prvních sedm zápasů základní části vyneslo na konto hradeckého týmu pouhých šest bodů a jihočeský klub se chvilkami ocital až na samém dně druholigové tabulky. Poté ale nastala zcela odlišná situace a svěřenci trenéra Čecha zažívali strmý vzestup tabulkou nahoru. Z jedenácti zápasů Vajgar devětkrát vyhrál (dvakrát na nájezdy) a probojoval se postupně až na druhou příčku za písecký tým. Aktuálně je Jindřichův Hradec na třetím místě pouhé dva body za Benešovem. Nutno však podotknout, že Středočeši mají na rozdíl od Vajgaru tři odehrané zápasy navíc.

Oba dva úterní soupeři se střetli v letošní sezóně již dvakrát. Zářijové utkání hrané v Písku nabralo rychlý spád již ve svém úvodu a v šesté minutě vedli svěřenci Rudolfa Suchánka o čtyři branky. Po první třetině se mohlo zdát, že je o vítězi prakticky rozhodnuto. Podobné iluze ale Vajgar málem vymazal v poslední části, kdy se dostal na rozdíl dvou branek. Závěr jihočeského derby si Písečtí však pohlídali a sedmá branka IHC KOMTERM z hole kapitána Milana Bláhy definitivně určila vítěze. Na celkové výhře 7:4 se nejvýrazněji podíleli Radek Hovora a Petr Šulčík, kteří zaznamenali shodně po dvou brankách. Vedle Bláhy se jednou trefili také Karel Mošovský a Tomáš Květoň.

V rámci patnáctého kola se rivalové z popředí tabulky utkali podruhé, tentokrát však u Vajgaru. V prvním vzájemném střetnutí padlo dohromady jedenáct gólů a také nyní nebyla o branky nouze. V průběhu utkání hokejisté Písku dvakrát úspěšně dotahovali, na dvě trefy soupeře ze třetí části už ale Suchánkův výběr hledal odpověď jen marně. Z bratří Šulčíků vyšel z utkání lépe mladší Roman, který se stal Pipkovým přemožitelem dvakrát, zatímco Petr Kubeše pokořit nedokázal. Na straně Písku byl nejvíce vidět kapitán týmu Milan Bláha, který se blýskl dvěma góly, jednou přesnou trefou se prezentoval také obránce David Mazanec.

Hlavní ikonou mužstva je bezesporu sniper David Kupec. Šikovný útočník zahájil přípravu na ledě, stejně jako v uplynulých dvou sezónách, v Táboře, kde se připravoval s kádrem prvoligového nováčka Následné vyřazení zkušeného forvarda ze širšího kádru bylo velmi překvapivé, první ligou ostřílený hráč se však rychle rozhodl, kde svou následující sezónu stráví. Po třech sezónách se vrátil k Vajgaru a hradeckém dresu se mu prozatím náramně daří. Ve dvaceti zápasech získal senzačních pětatřicet bodů (15+20), které ho suverénně řadí do popředí statistik celého týmu.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Hradce je Aleš Skokan, který během dosavadních bojů zaznamenal dvanáct branek a stejný počet asistencí. V obraně se daří Tomáši Tupému, který se na obránce pyšní velice slušnou bilancí, když se v jedenácti zápasech hned pětkrát trefil a dvakrát se podílel u vstřelené branky svého týmu asistencí. Mezi tyčemi dostal zatím nejvíce prostoru čtyřiadvacetiletý Tomáš Kubeš, který zasáhl do patnácti zápasů. V Písku ale hájit barvy Vajgaru tentokrát nebude. Do hry ho totiž nepustí potíže s třísly. V hradecké kleci se tak v největší pravděpodobností postaví od začátku dosavadní náhradník Lukáš Melišík.

Poslední tři utkání soupeře:

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC VHS Benešov 4:5

NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:4

Spartak Pelhřimov – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:5

Pravděpodobná sestava Vajgaru:

Melišík (Hnízdil) - Zíb, Tupý, Klíma, Chmel, Kanov, Zich - Mikš, Bula, Skokan – Šulčík R., Kupec, Dvořák - Mazanec, Matušík, Voříšek.

Ostatní zápasy 26. kola: SKLH Žďár nad Sázavou – Spartak Pelhřimov, Kobra Praha – NED Hockey Nymburk (27.12.)

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy