Písecký tým se porve o další prvoligové body v rozžhavené litoměřické Kalich aréně

Písek – Hokejisté píseckého IHC se už v sobotu vydají na svou první výpravu v nové prvoligové sezoně. Cílem jejich mise se stane litoměřická aréna, kde se poperou o body s domácím Stadionem.

Samotné střetnutí opepří několik pikantních minipříběhů. Po nečekaných událostech v předvečer prvního mistrovského utkání se otěží píseckého týmu chopil Jindřich Setikovský. A první zápletka je na světě – zkušený kouč povede své nové svěřence proti týmu, který ještě před pár měsíci sám trénoval.

V něm se tehdy ještě nepotkal s mladíky Dušanem Žovincem a Šimonem Antončíkem, kteří přibyli do kádru Severočechů až v létě na základě spolupráce s pražskou Spartou. Tito hráči ale naopak dobře znají písecké prostředí, neboť se v minulém ročníku počítali právě mezi Jihočechy. Kratší epizodu si u Otavy v téže sezoně střihli i brankář Petr Přikryl a obránce Jakub Kolář.

Úvodní dějství soutěže rozdalo karty pro sobotní duel vcelku zajímavě. Písecký tým se po celou přípravu výsledkově trápil, aby v úvodním mistrovském střetnutí zabojoval a vyválčil cenné domácí vítězství nad Mostem. Litoměřičtí naopak zvládli své zápasové prověrky výtečně a z jedenácti střetnutí osmkrát zvítězili (mimo jiné i nad partnerskou Spartou). K úvodnímu prvoligovému utkání je ale nemilosrdný los soutěže poslal do Mladé Boleslavi, která potvrdila roli favorita a porazila Stadion 6:3.

Navzdory tomuto výsledku čeká na písecké hokejisty u Labe velmi silný protivník, a také tradičně bouřlivá atmosféra. Co se týče složení mužstva IHC, o tom se znovu definitivně rozhodne až v den utkání. Na tuto skutečnost si musejí písečtí fanoušci chtě nechtě zvyknout…

Dodejme, že utkání v litoměřické Kalich aréně začne v 17 hodin.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy