Písecký výběr jede na led druhého Žďáru nad Sázavou

Ve středečním zápase se na ledě Plamenů představí hokejisté z Písku. Jihočeši už nepoznali porážku čtyřikrát po sobě a budou chtít bodovat i ve Žďáru a prodloužit tak vítěznou sérii na pět utkání. Domácí celek nečeká nic jednoduchého. Do karet jim hraje především vzájemná bilance obou celků v letošní sezóně, kdy se píseckým nepodařilo ze tří soubojů vyhrát ani jeden. Úvodní vhazování je naplánováno na 18 hod.

Jihočeský celek je v dobré formě, což dokazují poslední duely. Ze čtyřech kol vyhráli všechny. Postupně na ně nestačili Bobři 4:3, Žihadla 3:2, Nový Jičín 6:1 a Opava, která po vyrovnané hře padla až v prodloužení 4:3.

V tabulce se drží uprostřed se ziskem 43 bodů. David Servis, který je na pátém místě ztrácí na Písek 15 bodů.

Žďár nad Sázavou má ze čtyř posledních kol dvě výhry s Pelhřimovem 7:2. A se Šumperkem, kdy ve velmi napínavém klání dokázaly Plameny vyhrát 3:2 ve své aréně. Dvakrát si připsaly prohru s Hodonínem 2:3 a v posledním kole, kdy si s nimi poradila Kopřivnice 2:5.

Je na druhém místě se ziskem 65 bodů. Na Žihadla, která jsou první ztrácí Žďár jen jeden bod.

Vzájemné utkání:

2. kolo - Písek - Žďár 3:4 ,kdy vítěznou trefu zařídil v 51. minutě Pleva.

10. kolo - Žďár - Písek 7:4. Po první půlce byl stav 1:1, pak začaly Plameny trestat chyby Jihočechů a nakonec vyhráli o tři branky.

19. kolo - Písek - Žďár 2:3p. Domácí si vystříleli dvougólový náskok, kdy se radoval z trefy Parýzek a na 2:0 zvýšil Sýbek. Po čtyřiceti minutách to měli Jihočeši dobře rozjeté, ale Plameny dokázali srovnat a vítězný zásah slavil Ondřej Kovářů v prodloužení.