Píseckým se na cestě ke středu tabulky postaví Šumperk

Velmi důležité utkání čeká v sobotu písecké hokejisty. Případný plný bodový zisk v Šumperku by naše hráče posunul i na desáté místo (při ztrátě bodů Litoměřic a Kadaně). Jestli se hráčům od řeky Otavy podaří posun v tabulce výše, to se dozvíme v sobotu. Úvodní buly bude naplánováno na 17. hodinu.

Salith Šumperk

Nováček první ligy si zatím nevede vůbec špatně. Draci aktuálně figurují na deváté pozici a v letošní sezoně již dokázali získat cenné skalpy, například hned ve druhém kole dokázali na svém kluzišti porazit Duklu Jihlavu. V dalším kole Draci opět překvapili, když si odvezli dva body z Chomutova za výhru po samostatných nájezdech.

Šumperk má na svém kontě celkem 13 bodů (z 27 možných), Písečtí tedy na svého sobotního soupeře ztrácí 4 body. Jedna statistika je pro Draky velmi nelichotivá. Po Mostu mají druhou nejhorší obranu, inkasovali celkem 37 branek. Na druhou stranu dokázali osmadvacet gólů vsítit.

V posledním kole Draci přicestovali na led silného Hradce Králové a papírový favorit potvrdil tuto roli. Po úvodní části Šumperští prohrávali o jedinou branku. Ve druhé periodě favorit ukázal, proč mu patří druhá příčka v tabulce. Hradec navýšil vedení o další tři góly. Ještě do konce druhé třetiny snížil vedení domácích Karel Plášek, ve vlastním oslabení. O další snížení se postaral Brunec, který upravil skóre na 4:2. Jenže o minutu později Hradečtí odskočili na rozdíl tří branek. V 56. minutě na konečných 5:3 udělal za utkáním tečku Sedlák.

Statistikám Draků vévodí dvojice hráčů: Michal Velecký, který má na svém kontě prozatím osm kanadských bodů. Dokázal totiž vstřelit sedm branek a na jednu asistoval. Stejný počet bodů má i Daniel Vrdlovec, který zaznamenal v devíti odehraných utkání pět vstřelených branek a tři asistence. V brance nastoupil k sedmi zápasům z osmi Tomáš Štůrala, který má zkušenosti i s nejvyšší českou soutěží. Zatím však disponuje s úspěšností 88,43%. V posledních utkání ovšem svatyni Salithu střežil Roman Boška, jehož průměr obdržených branek na zápas činí 1,7.

Sestavy obou týmů z posledních utkání

Salith Šumperk:

Boška - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Křetínský, Drtil, Tesařík - Mičulka, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Velecký, Červenka - Cink, Vrána, Skoumal.

IHC KOMTERM Písek:

Sedláček - Němeček, Parýzek, Kanov, Všetečka, Lukáč, Žovinec, Kolář - Bělohlav, Nouza, Kotrla - Šperger, Mrkvička, Eberle - Slavík, Suja, Polodna - Ferebauer, Kudrna, Vaniš.

Ostatní zápasy 10. kola

Benátky nad Jizerou - Třebíč 17:00

Havlíčkův Brod - Litoměřice 17:00

Hradec Králové - Olomouc 17:00

Piráti Chomutov - Kadaň 17:30

Ústí nad Labem - Jihlava 17:30

Most - Beroun 17:30

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy