Píseckým začíná příprava na baráž, středečním soupeřem bude Kadaň

Písecký tým se může začít připravovat na baráž. K ní se Jihočeši přikovali ztrátou v posledním kole, ve kterém podlehli táborským hokejistům 2:4. Následující zápasy nadstavbové části by se tak daly nazvat jako "přípravné na baráž." Ve středu čeká svěřence Aloise Chlustiny domácí utkání proti Kadani. Zlepší naši hokejisté náladu v píseckém táboře a přípíší si tři body? Odpověď na tuto otázku se dozvíme ve středu. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

SK Kadaň

Kadaň patřila k týmům, které až do posledního kola základní části bojovaly o lepší osmičku. V závěrečném kole však Severočeši zaváhali v Písku a následné vítězství Znojma přiřadilo Sportovní Klub Kadaně do kategorie slabších mužstev. Hrozby bojů o záchranu se však bát nemusí. Ve skupině B první ligy se totiž tyčí na samém vrcholu a vše nasvědčuje tomu, že se Severočeši probojují do předkola play-off.

Na začátku sezony k příliš velkým změnám v kadaňském mužstvu nedošlo. Z blízkého Chomutova přišli David Všetečka a Stanislav Mikšovic. První jmenovaný byl však společně s Jakubem Bauerem později vyměněn za Vladimíra Nováka. Posledními hokejisty, kteří posílili SK Kadaň jsou Filip Seman, Marek Sikora, Martin Davídek a Tomáš Horna. Dalším útočníkem, který posílí kadaňskou ofenzivu je berounský Jaroslav Hafenrichter. Trenérem kadaňského týmu je pan Mikuláš Antonik.

Kanadskému bodování vévodí hned trojice hráčů Václav Eiselt, Stanislav Mikšovic a Ladislav Boušek. První jmenovaný je na tom, co se týče kanadských bodů nejlépe. Nasbíral jich hned 30 za 14 vstřelených gólů a 16 asistencí. Stanislav Mikšovic a Ladislav Boušek mají oba shodně 29 bodů. Stanislav je výborný nahrávač, zatím má na svém kontě 22 asistencí + 7 vstřelených branek. Jako střelec by se dal označit Ladislav. Se šestnácti góly je nejlepší střelec v celém týmu + si také připsal 16 asistencí.

V brance Severočechů se protáčí dvojice brankařů. Tomáš Závorka, který prozatím zasáhnul do sedmnácti zápasů. Třetí brankář karlovarské Energie si vede znamenitě a aktuálně drží úspěšnost zákroků na 92,99%. Dalším brankářem je Alexandr Hylák z Chomutova. Ten odchytal celkem 972 minut, zasáhl do patnácti zápasů a statisticky drží 2,29 branky na utkání.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek nastoupil v Táboře (4:2) v této sestavě: Pinkas - Procházka, Kalečík, Tůma, Vráblík, Výborný, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Polodna, Zdráhal, Kellner, Pšurný, Jiří Kudrna, Ježek, Dragoun, Fadrný, Diviš, Bauer.

Tým SK Kadaň se doma proti Vrchlabí (3:1) představil v tomto složení: Závorka - Trefný, Hlubuček, Brňák, Zmeškal, Mazanec, Révay, Mašek - Seman, Sikora, Boušek - Eiselt, Mikšovic, Davídek - Ton, Charousek, Freiberg - Hafenrichter, Fiala, Stoklasa.

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase proti Kadani se z výhry radovali Severočeši. Na prvních dvacet minut středečního utkání by Písečtí snad raději zapomněli. Kadaňská smrť přinesla celkem čtyři branky do hostující sítě a po dvaceti minutách to s týmem z jihu Čech vypadalo velmi bledě. Hrozivě vypadající skóre 4:0 svitilo na tabuli ještě na začátku třetí části. Poté vylepšili situaci hostů Slavík a Polodna, výrazněji ztenčit náskok soupeře už se ale Píseckým nepodařilo. Kadaň tedy zvítězila 4:2.

Ve druhém vzájemném zápase se Písku podařilo Kadani oplatit porážku. Po trefách Ferebauera a Pšurného to vypadalo na zisk tří bodů, ovšem šest minut před koncem Mazanec zdramatizoval zápas svým gólem. Písek své těsné vedení uhájil až do konce utkání a mohl si tak připsat tři body, tentokrát za výhru 2:1

Ze třetího zápasu vzešel jako vítěz tým Kadaně. Hokejistům trenéra Chlustiny se podařil obrat z 2:0 na 2:3, ale domácí rychle odpověděli. Nerozhodný stav vydržel až do šedesáté minuty a ani nastavený čas neurčil vítěze. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, ve kterých dominovali střelci. Domácí vstřelili čtyři branky, naši hokejisté tři. Stejným poměrem skončilo i utkání samotné.