Písečtí hokejisté se chystají na důležitou misi do Třebíče

Hokejový tým IHC Komterm Písek pokračuje v náročném programu letošní prvoligové sezony a už ve středu se vypraví k utkání do Třebíče. Souboj na ledě tamní Horácké Slávie by mohl mít pro další vývoj soutěže značnou důležitost.
Jestliže je aktuální tabulkové postavení pro písecké hráče i fanoušky zklamáním, pak v Třebíči panuje hluboké rozčarování. Svěřenci trenéra Kamila Pokorného dosáhli v dosavadních osmi střetnutích na pouhé tři body a topí se na dně prvoligového pořadí. Prvního zisku se přitom dočkali už v úvodním dějství soutěže, kdy si přivezli z Mostu bod za porážku 0:1 v prodloužení. Další příspěvek na své konto zařadili až před devíti dny, to když udolali na domácím stadionu Kadaň 4:3 v prodloužení. Nad síly reprezentantů Horácka byly týmy Hradce Králové, Olomouce, Berouna, Jihlavy, Litoměřic i Šumperka.

Mužstvo Horácké Slávie letos znovu sází na velmi mladý kádr, v němž převažují hráči ročníku narození 1989 a mladší. Jen pět jeho hokejistů je starších sedmadvaceti let. Obnovená spolupráce zavedla do třebíčského celku také několik českobudějovických mladíků v čele s brankářem Šimonem Hrubcem, který v předminulé sezoně dotáhl právě mužstvo Písku do první ligy a sedmnáctkrát oblékl jeho dres i v předchozím zpackaném ročníku. O zápasovou porci se zatím v brance dělí se zkušenějším Martinem Šteflem, jenž v minulosti hájil také barvy pražské Sparty či Vsetína. V Třebíči působí třeba také písecký odchovanec Stanislav Dietz. Nejproduktivnějším mužem třebíčské hokejové družiny je po osmi kolech David Dolníček, který posbíral 7 bodů za 3 branky a 4 asistence. Pozor si Jihočeši budou muset dál také na Viléma Buriana. Urostlý útočník patří k největším oporám předních řad třebíčského celku.

Písek pojede bojovat o „šest bodů“

Písečtí hráči se v sobotním střetnutí s Litoměřicemi po třech „hluchých“ kolech opět dočkali bodového zisku, konečná porážka 2:3 v prodloužení je však mohla jen těžko uspokojit. Jejich dobrou vizitkou určitě není pouhé jedno plnohodnotné vítězství (5:4 s Mostem) ani zatím nejmenší počet vstřelených gólů v soutěži (15). Tyto chabé statistiky by samozřejmě rádi posunuli do vyšších sfér právě ve středečním duelu, přestože je jasné, že je čeká velmi těžký úkol.

Před utkáním má celek od Otavy téměř vyprázdněnou marodku, výjimkou je pouze dlouhodobě zraněný útočník David Nedorost. Zdravotní potíže sužovali v minulých dnech také obránce Dušana Žovince s Martina Parýzka, oba už se ale trenérům na tréninku hlásili. Pro středeční souboj mohou Písečtí opět počítat také se službami útočníků Jana Eberleho a Jindřicha Kotrly, kteří trávili minulé hokejové dny na extraligovém poli v Kladně, resp. Mladé Boleslavi.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy