Písečtí ve středu zamíří na horký led Jihlavy

Led Dukly se skutečně dá označit jako "horký". V letošním ročníku jihlavští hokejisté odehráli na svém kluzišti celkem osm zápasů. Všechny utkání vyhráli domácí hokejisté, ani prodloužení se žádnému soupeři nepodařilo vybojovat. Podaří se tedy našim hokejistům sérii výher Dukly přerušit? Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

HC Dukla Jihlava

Tradiční účastník první ligy, momentálně dle postavení v tabulce čtvrtý nejlepší hokejový tým ve druhé nejvyšší soutěži. Písečtí na Jihlavské nevzpomínají zrovna v dobrém. V loňské sezoně se naši hokejisté s Duklou utkali celkem dvakrát a oba duely nakonec vyzněly lépe pro tým z Vysočiny. I v letošní sezoně mají navrch Jihlavští. V prvním vzájemném utkání písečtí hokejisté na vlastním kluzišti prohráli 4:1.

O osudu pondělního utkání rozhodly hned první minuty. Hosté se velmi rychle dostali do tříbrankového vedení, zasloužili se o to: Hodek, Maliník a svou druhou trefou Hodek. Jihlavští hokejisté poté už jen kontrolovali hru. Ve čtyřicáté minutě navíc Daniel Hodek dovršil hattrick. Písečtí zaznamenali čestný úspěch v závěrečném dějství, kdy kosmeticky upravil na 1:4 Mrkvička.

Statistikám Dukly jasně vévodí Daniel Hodek, který za sedmnáct odehraných utkání zaznamenal třináct branek a osm asistencí. Druhým nejlepším hráčem Dukly, z pohledu kanadského bodování je obránce Tomáš Kolafa, který dokázal pětkrát skórovat a u deseti gólů se podílel svou asistencí. Další hráči, na které si naše defenzíva bude muset dát pozor jsou: Petr Domin (8+5), Michal Jeslínek (4+8), Tomáš Čachotský (3+8), či Aleš Padělek (2+8).

V posledních zápasech dostal mezi tyčemi důvěru Filip Novotný a nevedl si vůbec špatně. Celkově odchytal osm utkání, při kterých inkasoval celkem šestnáct branek. Úspěšnost zákroků má tento brankář 93,19%. Více času strávil v jihlavské bráně Dominik Halmoši a statistiky má podobné, jako jeho kolega. Úspěšnost zákroků drží nad hranicí čísla 92%.

Písek v posledním kole

V sobotním utkání se našim hokejistů konečně podařilo přerušit dvou zápasovou mizérii bez vstřelené branky. V první třetině skóroval Všetečka a čtyři vteřiny před koncem Kafka. Ve druhé části Beroun snížil na rozdíl jediné branky. Píseckým se ovšem podařil vstup do závěrečné třetiny, kdy na 3:1 zvyšoval Šperger. Tento stav svítil na ukazateli skóre i po šedesáti minutách.

Sestavy obou mužstev z předchozích zápasů

Jihlava: Novotný - Ficenc, Kaláb, Kolafa, Malena, Dobrovolný, Grundmanis, Jaroš - Čachotský, Domin, Hodek - Vysloužil, Hubáček, Jeslínek - Bezděk, Maliník, Zeman – Padělek.

Písek: Sedláček - Němeček, Všetečka, Parýzek, Lukačovič, Havran, Žovinec - Mrkvička, Šperger, Nouza - Kafka, Bělohlav, Eberle - Polodna, Luňák, Suja - Nedorost, Vaniš.