Písek čekají poslední dvě prověrky, před startem nové sezony

Již pouhé dva přípravné zápasy čekají písecké hokejisty, proti týmu z Německa - Eispiraten Crimmitschau. S účastníkem druhé nejvyšší německé hokejové ligy by Jihočeši neměli mít problémy, dle statistik v přípravných utkání a výsledků v minulé sezoně, kde se piráti umístili až na předposledním místě.
Naši čtvrteční soupeři odehráli v srpnu přípravný duel, na vlastním kluzišti, proti extraligovému Kladnu. Zástupce českého hokeje v tomto duelu potvrdil roli favorita a po výhrých ve všech třetinách si kladenští hokejisté mohli připsat skalp německého soupeře. Hosté nakonec vyhráli 7:2 ( po třetinách 0:2, 2:1, 0:4.

Eispiraten Crimmitschau odehráli další přípravný zápas 30.8. na ledě prvoligové Kadaně a ani zde piráti neuspěli. Po vyrovnaných dvou třetinách, které skončily výsledky 1:1 a 2:2 rozhodli ve třetí periodě, v rozmezí tří minut Hofmeister a Rohan. Kadaň tak nakonec vyhrála 5:3.

Pirátům se v minulé sezoně (ve 2. Bundeslize) příliš nedařilo. Tato soutěž má třinách účastníků náš čtvrteční soupeř se umístil na předposlední místě. Z odehraných 48 utkání crimmitschau získali pouhých 43 bodů. Přičemž jedenáctkrát vyhráli v základní hrací době a třicetkrát odešli ze zápasu jako poražení.