Písek chce prolomit nymburskou kletbu

Ještě před měsícem se spolu Písek a Nymburk přetahovaly v popředí tabulky skupiny střed 2. ligy. Za pět týdnů je situace úplně jiná. Silný Nymburk sice stále okupuje třetí pozici, Jihočeši se však propadli na osmé místo. Dlouhou a nepovedenou sérii bude chtít celek IHC Písek zlomit právě na ledě středočeského Nymburku, který by ale rád obral trápící se hochy od Otavy o všechny body.

Nymburk není pro Písek letos oblíbeným soupeřem. V první polovině základní části žluto-modří prohráli s Nymburkem oba vzájemné duely. V prvním kole se radovali Středočeši z výhry 5:2, u Otavy pak dokázali domácí borce přehrát poměrem 1:5. O síle týmu NED Hockey Nymburk svědčí poslední výsledek, kdy si na něm vylámaly zuby i Moravské Budějovice. Za Nymburk se v tomto utkání trefili Eis, Jandus, Šáňa, Stehlík a dvakrát Šimek. Nymburk hrál v sestavě: Brázdil – Knesl, Kříž, Pýcha, Saňa, M. Jandus, Novák, Rittig – Šimek, Svoboda, Stehlík – Eis, Ječný, Bičiště – Jandus T., Smejkal, Barbora – Kuzďas, Dyrynk.

Aby toho nebylo málo, písecký tým opět trápí zranění. Vždyť do Havlíčkova Brodu odjel jen s pěti beky a na postu šestého obránce se střídali útočníci Rod a Pašek. Do branky se v Brodě na jednu třetinu podíval také straší dorostenec Kříž, který na poslední dějství nahradil o trochu staršího Kadlece. Do čela kanadského bodování Písku se vrátil Vlček (25 bodů), jehož bodově doplňují útočníci Urbanec a Sýbek s 24 body. Pozitivní je, že se prosazují další mladí hráči. Celkové výkony však zatím Písek právem řadí na průběžné osmé místo. Písek však ani 19. kolo neodehraje v kompletní sestavě. Podle posledních zpráv z kabiny budou v Nymburku kvůli zdravotnímu stavu chybět Šuhaj, Slavík, Hřebíček, Hanus a Koutenský.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy