Písek dá v přípravě šanci vlastním hráčům, na prvním tréninku by se mělo sejít šest formací

Třítýdenní pauza píseckých hokejistů se přehoupla do své druhé poloviny a začátek přípravy na ledě se kvapem blíží. Dvoufázový režim odstartuje v pondělí 19. července a na prvním tréninku prvoligového nováčka by se mohlo objevit až šest kompletních formací. „Jdeme cestou, kdy chceme dát šanci našim hráčům, tedy Písečákům. Záležet bude jenom na nich, jak se sami předvedou. Podle toho pak budeme řešit, jak kádr vhodně obměnit či doplnit. Věřím, že se do konce srpna sestava vykrystalizuje a do sezóny půjdeme se schopným týmem,“ řekl sportovní manažer píseckého klubu, ing. Pavel Horažďovský.

Brankáři

Z loňského kádru zůstává v týmu Michal Pinkas a společně s Jaroslavem Jágrem by měl tvořit hlavní dvojici. Zájem máme o Šimona Hrubce, který u nás chytal v loňském ročníku a jeho výkony nás velice zaujaly. Do tréninku počítáme také s juniorem Lehečkou.

Obránci

Chceme dát šanci hráčům, kteří si postup vybojovali. V obraně jde o Davida Mazance, Lukáše Vomelu, Roberta Procházku, Vladimíra Kalečíka a Pavla Procházku. K nim se už v létě připojili Roman Vráblík z budějovické juniorky a Jan Kašpar z Jihlavy. Významnou posilou by mohl být Jan Nemeček, který dříve hrával v Českých Budějovicích nebo Karlových Varech, nahlédl také do NHL a v posledních letech působil v Itálii. Zkoušet budeme také slovenského obránce Martina Gajdoše.

Útočníci

Také v útoku dostanou prostor hráči z loňska. Jmenovitě Petr Šulčík, Josef Slavík, Josef Rezek, Ondřej Ježek, Milan Kořánek, Karel Mošovský, Vladimír Novák, Josef Urbanec a Milan Bláha. V létě jsme je doplnili o Jiřího Kudrnu a Vladimíra Stejskala, který u nás loňskou sezónu již dohrával. Do přípravy s námi půjdou také naši junioři jako Sýbek, Vlček, Silbernágl a Vaniš. Zkoušet budeme Kamila Vávru, který má určitou zkušenost ze slovenské extraligy, Adama Mikšovského z Vrchlabí a Jana Divíška, který hrál loni taktéž ve Vrchlabí a výborné reference na něho měli v České Lípě. O své místo budou bojovat také David Kellner z Karlových Varů a Lukáš Matějka, který působil v nižších zámořských soutěžích a poslední rok odehrál v chomutovské juniorce.

Příprava na ledě

Kádr v tomto složení půjde 19. července na led a úpravy samozřejmě očekáváme. Počítáme s tím, že přijdou někteří hráči z Budějovic, kde je v tuto chvíli kádr širší a určité zúžení tam tedy v průběhu přípravy nastane. Záležet bude také na tom, jak se nám hráči, které v Písku nyní máme, sami předvedou. Podle toho pak budeme řešit, jak kádr vhodně obměnit či doplnit. Věřím, že se do konce srpna sestava vykrystalizuje a do sezóny půjdeme se schopným týmem.

Mužstvo bude trénovat dvoufázově. Ranní trénink bude rozdělen na dvě skupiny, odpolední fázi pak absolvují všichni společně. Tímto režimem by měl trénink fungovat prvních čtrnáct dní, pak zřejmě nastanou změny. První přípravné utkání nás čeká koncem měsíce s Českými Budějovicemi.

Jdeme cestou, kdy chceme dát šanci našim hráčům, tedy Písečákům. Pokud prokážou, že do sestavy patří, pak v Písku hrát budou. Do Písku zatím nechceme brát hráče, kteří mají např. velké jméno a jsou tím pádem velice drazí. Dalším pro nás důležitým tématem je spolupráce s Českými Budějovicemi. Je to záležitost, která se stále vyvíjí a první přísun hráčů od nich by měl nastat v srpnu.

Vyhlídnuté hráče jsme měli také v Táboře, kde to vypadalo s hokejem všelijak. Čekali jsme do konce června. Ale pak jsme nechtěli dále být závislí na tom, jak tamější klub nakonec dopadne a raději už tedy s hráči odsud nepočítáme.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy