Písek hostí předposlední Kobru Praha

V rámci 37. kola přívítá IHC KOMTERM Písek na břehu řeky Otavy hokejisty z hlavního města, tým HC Kobra Praha. Písečtí nyní drží šestizápasovou šňůru bez porážky a po posledním kole, ve kterém nasázeli Roudnickým na jejich ledě třináct gólů, není pochyb, kdo bude v tomto utkání favoritem. Pražané se v této sezoně trápí na dně tabulky a po skončení základní části obsadí nejlépe devatenáctou příčku, značící sestup.

Jestli domácí oplatí Kobře porážku z osmnáctého kola, ve kterém v Praze podlehli Jihočeši 3:2 po samostatných nájezdech, uvidíme v sobotu tradičně od 17,30.
Na sobotní zápas platí snížené vstupné ve výši 40,- Kč.

Již jen dvě kola zbývají do konce základní části druhé ligy. Ve hře je tedy ještě šest bodů, které by se mnohým týmům ve vyrovnané tabulce pro lepší výchozí pozici před vyřazovacími boji bezesporu hodily.

Hráči IHC KOMTERM Písek již mají své skoro jisté, pokud se nestane něco nepředvídatelného, půjdou do play-off téměř určitě z druhého nebo třetího místa. Také dnešní soupeř Jihočechů, tým HC Kobra Praha, má jedno jisté – protože z devatenácté příčky ztrácí propastných dvacet bodů nad výše umístěné týmy, bude to on, kdo spolu s poslední Roudnicí sestoupí po skončení letošního ročníku do krajské soutěže. Druhá liga tak po Hvězdě Praha přijde i o zbývajícího zástupce české metropole.

V dnešním 37. kole se tedy na břehu řeky Otavy představí tým klubu, který je dlouhá léta tradičním soupeřem píseckých mládežnických družstev. Naopak muži IHC se s Kobrou v předešlých druholigových sezonách ani jednou nepotkali, a tak letošní vzájemné duely jsou premiérové. Na první zápas s Pražany ale jistě nevzpomínají Písečtí příliš rádi, neboť z české metropole přivezli z ledu tehdy posledního celku pouhý bod za prohru v nájezdech. Dvěma góly ze 16. minuty z holí Slavíka a Mošovského se dostali hosté do vedení, o které však v závěru přišli a utkání dospělo pro Písek poprvé a zatím i naposled až k nájezdům, při nichž byli úspěšnější hráči Kobry.

Písečtí aktuálně drží šestizápasovou šňůru bez porážky a po posledním kole, ve kterém venku nasázeli Roudnickým třináct gólů, není pochyb, kdo bude v dnešním utkání favoritem. Ani posílení kádru během sezony Kobru ode dna neodlepilo, přesto jisté zlepšení na výsledcích týmu vidět jsou. Pražané prohrávají menšími rozdíly ve skóre než dříve, jako například v posledních kolech s Řisutami či Litoměřicemi (obojí 1:2).

Pravděpodobná sestava Kobry: Šelepa - Velich, Záhorovský, Pazourek, Černý, Regner, Urbanec, Valenta, Cerha, Kubišta - Culka, Novák, Bárta, Žáček, Paris, Georgiev, Čurda, Šeba, Jekerle, Nykl, Sodomka, Verner, Malárik, Krejčí, Tománek.

Trenér: Šeba, asistent Slanina.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy