Písek hostí znovu po dvou letech Klášterec

U Otavy se v sobotu chystá hokejové střetnutí, v němž domácí tým přivítá HC Klášterec – klub z malebného městečka nad Ohří, který v letošní sezoně zažívá značně rozdílná období. Do sezony vstoupil neslavně, po pěti tragických kolech v úvodu ho ale nastartovaly výhry v Řisutech a doma právě s Pískem a poté zažíval dobré časy, ztrácel jen s týmy z předních míst. Vyšplhal se až k desátému místu, ale po Vánocích zatím náš sobotní soupeř ještě nebodoval a po třech prohrách se propadl se 40 body na průběžnou dvanáctou příčku. Při vyrovnanosti letošní druhé ligy to ale znamená jen desetibodový odstup od čtvrtého Písku. Jaký rozdíl zůstane mezi oběma mužstvy po sobotě?
Střetnutí odstartují oba týmy v sobotu od 17:30 a s.n.o.p. arena dává píseckým výhodu domácího prostředí.
V utkáních Písku s Kláštercem platí, že vyhrávají domácí. Právě nato doplatili Jihočeši v předloňské sezoně, když v 1. kole play-off prohráli 2:3 na zápasy. Ani jednou nedokázali domácí tým přehrát na jeho úzkém kluzišti a také tuto sezonu se v údolí Ohře píseckým hokejistům nehrálo zrovna nejlépe a opět nezabodovali - v polovině října v posledním vzájemném klání podlehli 3:5.

V sobotní odvetě si musí dát Písečtí největší pozor na Jaroslava Buchala, který za 17 utkání vstřelil 9 branek a přidal 14 asistencí, kterého v tabulce produktivity následují Václav Kotrouš a nebo Ondřej Novák. Produktivních útočníků a střelců ale mají v Klášterci více – slušných 105 vstřelených gólů je toho dokladem a vizitkou třetího nejlepšího útoku v lize. Tým je vcelku vyrovnaný a nezakládá si na silných jednotlivcích, ve druhé lize je mezi trenéry i fanoušky znám i jako mužstvo s dobrou defenzívou. Mezi kvalitními obránci najdeme Ladislava Řezníčka, Zbyňka Spitzera a nebo Jakuba Loučku. V brance s největší pravděpodobností dostane své místo stálá jednička Pavel Damašek, ten je v druholigové branži mezi svými konkurenty průměrným brankářem. V Písku ale jistě mužstvo Petra Nekvindy bude spoléhat právě na služby kvalitní pevné obrany a služby Damaška.

Pravděpodobná sestava HC Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Zmeškal, Boguský, Kramár, Ambrož, Koblitz - Panocha, Buchal, Žemlička, Novák, Kotrouš, Řepík, Jáchym, Novotný, Krpenský, Dudek, Moro. Trenéři: Petr Nekvinda, Jaroslav Kliment

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy