Písek i Deggendorf se chystají na začátek ligové soutěže. Síly poměří u Otavy

Také v letošním roce si písečtí fanoušci a hokejisté užijí konfrontaci se zahraničním týmem. Vloni u Otavy sehrál dva zápasy francouzský Briancon, letos si Písek zahraje proti týmu z německé Oberligy, kterým je Deggendorf. Bruslařský klub z partnerského města zahájí svůj přípravný zápasy proti výběru Písku v neděli v 16 hodin.

Deggendorfský bruslařský klub hraje aktuálně třetí nejvyšší soutěž. V roce 2002 hrál přitom až pátou nejvyšší ligu. O patro výš postoupil v roce 2006, od roku 2008 pak hraje třetí německou ligu. Jak bývá zvykem, nižší soutěže na západě Evropy jsou prošpikovány zahraničními hokejisty. Jinak tomu není ani v případě Deggendorfu, jehož sestavu tvoří kromě devíti Němců také Američan, dva Kanaďané, dva Rusové a Kazach. Na soupisce bavorského týmu figurují i dva Češi - brněnský Miloš Vavruša a kladenský Aleš Jiřík. Pestrost složení deggendorfského kádru naznačuje, že půjde opět o velmi nepříjemného soupeře.

V závěru série přípravných zápasů vykrystalizovala také skupina hráčů, kteří by mohli Písku pomoci formou střídavých startů. Tradičně mají k Otavě vyřízené střídavé starty někteří hráči českobudějovického Motoru - brankáři Ondřej Bláha a David Gába a útočníci Ondřej Šulek a Jakub Doktor. Jak často budou k dispozici, je však zatím otázka, protože před zahájením WSM ligy nemá Motor příliš hráčů na rozdávání.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy