Písek jede k žihadlům bojovat o střed tabulky

Druhou čtvrtinu základní části 2. ligy otevřou písečtí hokejisté v nejvzdálenější destinaci, kterou jim letošní los přihrál. Na útulném stadionku žihadel z Moravských Budějovic se další druholigová bitva rozehraje ve středu 25. října v 18 hodin. O náboj bude postaráno - jihočeský Písek se v posledních utkáních rozehrál k dobrým výkonů a na šesté Moravské Budějovice ztrácí z devátého místa jen dva body. Soupeř má zápas k dobru.

Tým HC Moravské Budějovice si letos nevede úplně špatně. Střídání výher a porážek odpovídá postavení ve středu tabulky, který je po první čtvrtině soutěže stále vyrovnaný. V posledních třech utkáních si žihadla připsala dvě výhry, když doma deklasovala Žďár nad Sázavou 10:4 a pak vyhrála 3:2 v Kolíně. Naposledy Budějovice doma padly 8:4 s Nymburkem, když domácí nezachytili přelom první a druhé třetiny. Nabrané manko už pak nedokázali dohnat.

Útočnou hvězdou žihadel je zkušený Peter Pucher, který svůj um předváděl už v prvním vzájemném utkání u Otavy, které Písečtí prohráli po nájezdech. Náskok hostů Písek stáhl skvělou stíhací jízdou ve třetí třetině. Peter Pucher v osmi odehraných zápasech nasbíral 9 bodů za 5 gólů a 4 asistence. V obraně jsou platní šestibodoví beci Čermák a Kabelka, útočnou hrozbou budou jistě produktivní Kusý (8+8) a Rytnauer (6+5). Sestavu Moravských Budějovic z kraje sezóny opustil matador s extraligovými zkušenostmi Lukáš Havel, který se rozhodl hrát za Ledeč nad Sázavou v krajské lize.

Zápas v Moravských Budějovicích začíná v 18 hodin.