Písek míří na horký led do Berouna

Také o tomto víkendu má první hokejová liga na programu své pokračování a píseckým hokejistům bude soupeřem Beroun. Medvědům se v letošním ročníku velmi daří a proti šestému celku tabulky tak nečeká Jihočechy nic lehkého. Sobotní zápas startuje v 17:30 a pokud se na něj nevyprávíte sami, sledovat ho můžete prostřednictvím serveru onlajny.cz.

HC Berounští Medvědi

Dlouholetý účastník první ligy a partnerský celek pražské Sparty. I tak se dá stručně charakterizovat středočeský klub se svým sídlem nedaleko hlavního města. Pro Písek byli Medvědi v prvoligové historii oblíbeným soupeřem. Ve vzájemné bilanci z posledních let účinkování píseckého týmu ve druhé nejvyšší soutěži se totiž častěji radoval z bodového zisku kádr z jihu Čech.

Písek závěr loňské sezóny zakončil postupem do první ligy a jak si ve stejné soutěži vedl soupeř? Beroun se po základní části umístil na čtrnáctém místě tabulky, což znamenalo jediné – play-out se Šumperkem a Chrudimí o setrvání v soutěži. Automatickým sestupujícím byl Havířov a Černého Petra si nakonec vytáhl také Šumperk. Beroun a Chrudim v závěrečných bojích první ligu poměrně hladce uhájily.

V letošním ročníku se Medvědům nevídaně daří a po první čtvrtině byl Beroun označen za největší překvapení ligy. Po sedmnácti kolech patří středočeskému klubu šestá pozice a ztráta na čtvrtý Havlíčkův Brod je pouze tříbodová.

První vzájemný zápas hraný u Otavy vyzněl lépe pro Jihočechy. V utkání třetího kola stříleli branky pouze domácí a po gólech Ferebauera, Polodny a Pšurného Písek zvítězil 3:0. Čisté konto si v utkání připsal brankář Hrubec.

V Berouně bylo před sezónou potřebné vyřešit ještě jednu otázku. Tým byl totiž bez asistenta. Vedení hokejového klubu nakonec podepsalo smlouvu s trenérem Jiřím Doležalem, který se tak stal asistentem hlavního kouče Richarda Žemličky. K dohodě došlo na základě součinnosti mezi berounským týmem a jeho partnerskými celky Kladnem a Spartou.

Tým od Berounky se v sezoně opírá o trojlístek mladých gólmanů. Od nové sezony našel v Berouně nový azyl slávistický talent Dominik Furch a k dispozici je trenérům také devatenáctiletý Filip Novotný ze Sparty. Kompletní výčet gólmanů doplňuje Daniel Kareš. Nejvíce minut strávil mezi tyčemi Furch a s úspěšností 93,74% mu patří druhá pozice ve statistikách celé soutěže.

V obraně nejvíce vyčnívá jedenačtyřicetiletý veterán Jaroslav Nedvěd a dokazuje, že i přes vysoký věk může být pro tým velmi platným hráčem. V sedmnácti zápasech zajistil čtyři branky a devět nahrávek. Dalšími platnými obránci jsou například Jiří Jelínek, Jan Látal či Jiří Jebavý.

Nejvýraznější posilou mužstva se před startem letošního ročníku stal Jiří Hašek z Třince a úlohu tahouna zatím plní na jedničku. Hašek vévodí produktivitě mužstva a současně je také nejlepší střelcem Berouna. Zdárně mu sekunduje Petr Švagrovský. Sílu předních řad dále určují také útočníci jako Rudovský, Vlček, Novotný a Besser.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se utkal doma s Havlíčkovým Brodem (4:3 po prodloužení) představil v této sestavě: Jágr – Procházka, Heš, Vráblík, Výborný, Vojta, Novák, Všetečka – Plášek, Nedvěd, Ferebauer – Bauer, Fadrný, Stejskal – Kopecký, Dragoun, Kudrna – Polodna, Suja, Slavík.

Tým HC Berounští Medvědi nastoupil v Benátkách (6:1) v tomto složení: Furch (30. Kareš) - Jebavý, Husák, Nedvěd, Látal, Malý, Růžička - Žalčík, Besser, Pavel, Švagrovský, Karpov, Kupec, Rudovský, Hašek, Hafenrichter, Vlček, Novotný, Kafka.

Webové stránky soupeře

Více informací o berounském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Berounští Medvědi

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy