Písek posílí hlavně o vlastní odchovance

K poslednímu lednovému dni skončil přestupní termín, tedy doba, během níž šlo kádry mužstev rozšiřovat o nová jména. Současný stav soupisek tedy už nelze do konce sezony měnit, všechna jednání o doplňování mužstev napříč třemi nejvyššími hokejovými soutěžemi jsou ukončena. V rozhovoru se sportovním manažerem IHC KOMTERM Písek Pavlem Horažďovským přinášíme výsledky lednových jednání, tedy jakých změn dozná písecké mužstvo před vyvrcholením sezony.

Poslední lednový den mohlo dojít k posledním změnám v soupiskách mužstev. Vaše cíle patří k těm nejvyšším, podařilo se tedy podle vás tým dostatečně posílit?
Cíle máme opravdu nejvyšší a myslím, že se podařilo po velmi náročných jednáních trvajících přibližně tři týdny tým do play-off vhodně posílit. Letos probíhala jednání do poslední chvíle, jednali jsme tedy ještě v sobotu 31. ledna. Jestli posílení bude dostatečné, uvidíme na konci tohoto ročníku. Máme nyní možnost povolat až devět nových hráčů, které se podařilo získat. Již proti Nymburku nastoupí Petr Kica, kterého jsme získali zpět z Berouna. Velkou oporou by měl být Jiří Kudrna, na jehož hostování do konce sezóny jsme dohodnuti s Benátkami. Je to bývalý hráč Písku, Liberce a Ústí n. Labem, měl by být do čtrnácti dnů připraven do hry. Z Chomutova máme na střídavý start obránce Martina Mazance, který nastupoval za prvoligovou Kadaň, a reprezentanta do dvaceti let Jana Ruttu, který si bude nyní plnit své povinnosti v reprezentaci ve Finsku. Z Českých Budějovic můžeme využít služeb tří mladíků Josefa Rezka, Aleše Ježka a Stanislava Dietze. Hlavní budějovickou posilou je brankář Jakub Kovář, kterého budeme mít k dispozici, jakmile Mountfieldu skončí sezóna. Další možnou posilou je Jan Bíza, který hraje v Litvínově a je jeden z nejlepších střelců tamní juniorky.

Na co jste kladli při vytipovávání hráčů důraz?
Vycházeli jsme za dvou předpokladů. Není potřeba přebudovávat celé mužstvo, ale jen ho citlivě doplnit, protože je v něm dost kvalitních hráčů. Pokusit se získat hráče, kteří jsou opravdu kvalitní, mají vztah k Písku a jsou ochotni pro Písek udělat maximum. Také jsme chtěli hráče i s výhledem pro příští sezónu.

Kteří hráči naopak tým opouštějí? Je možnost je v případě potřeby stáhnout ještě zpět do Písku?
Z týmu byl uvolněn Ondra Předota do Milevska na hostování do konce sezóny. Do Kadaně byl na oplátku za Mazance a Ruttu na týden uvolněn Vladimír Novák, aby si vyzkoušel play-off první ligy. Poté bude opět plně k dispozici našim trenérům. Jakub Bican má vyřízený střídavý start do Příbrami, ale může kdykoli naskočit u nás. Jinak jsme tým zachovali v původním složení.

Jste s posílením kádru spokojen?
V hledáčku bylo několik desítek jmen. Soustředili jsme se na kluby první ligy i extraligy. Všichni v první lize vesměs čekali, zda budou hrát o sestup nebo play-off a zda je posílí někdo z extraligy. Například vytipované hráče z Havlíčkova Brodu si nakonec všechny stáhl do Slavie Vladimír Růžička. Velmi mě mrzí neuvolnění Davida Všetečky z Chomutova a ještě v sobotu po čtrnáctidenním neustálém vyjednávání byla veliká šance získat Jana Kudrnu z Nitry. Tito dva obránci velmi chtěli hrát v Písku, ale bohužel kluby je za žádných podmínek neuvolnily. Pokud by se podařil alespoň jeden, byl bych maximálně spokojený.

Hrál při vybírání a kontaktování hráčů nějakou roli také trenér Caldr?
Trenér hraje velmi důležitou roli. Nelze přivést hráče, který by pak trenérovi nevyhovoval a nebyl platný v týmu. Vladimír Caldr pracoval velmi aktivně a zodpovědně. Vytipované hráče vždy nejdříve posoudil a vyhodnotil jejich možný přínos pro mužstvo. O všem jsme diskutovali a já pak zahájil nebo nezahájil jednání o jejich uvolnění. Nyní se budeme domlouvat, kdy a jaké hráče a na které utkání pozveme, protože je důležité je vidět v zápase, abychom je pak mohli využít v závěrečných bojích.

Jak hodnotíte situaci před závěrem sezony u juniorského mužstva a extraligového dorostu?
Juniorka je na konci soutěže a pohybuje se ve středu tabulky. Oproti loňsku jsme ušetřeni starostí s jejich záchranou. Extraligový dorost stále bojuje a je téměř jasné, že nehrozí přímý sestup, ale bohužel ani jistá záchrana. Čeká ho tedy boj o udržení.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy