Písek potřebuje bodovat, podaří se to proti Kobře?

Také o tomto víkendu pokračuje svými dalšími zápasy druhá liga. Písečtí se na vlastním ledě představí po dlouhých třech týdnech a soupeřem jim bude tým z hlavního města, HC Kobra Praha. V sobotním utkání se střetnou mužstva, která se poslední dobou nezvykle trápí, jeden z mančaftů si však reputaci konečně napraví. Písečtí půjdou do boje se všemi novými posilami. Představit by se měli jak obránci Dietz s Tollingerem, tak i útočníci Rezek s Kořánkem. V prvním vzájemném utkání letošní sezóny byl úspěšnější tým od Otavy, kdo uspěje nyní? Odpovědi na podobné otázky určí podvečerní utkání, které startuje v 17:30. Připraven bude také tradiční online přenos.
Historie klubu Kobra Praha (převzato z hckobra.cz)

Hockey Club vznikl v roce 1929 pod názvem HC KONSTRUKTIVA, po II. světové válce měl dvě družstva - Muže a Dorost. Největší rozvoj klubu je datován do roku 1975 kdy byl otevřen zimní stadion Konstruktiva v Braníku. Od tohoto roku postupem času klub vybudoval všechny žákovské kategorie včetně dorostu a juniorů.

V roce 1990 se klub transformoval pod názvem HC KOBRA PRAHA a došlo k druhému postupnému vzestupu všech kategorií do nejvyšších soutěží. Těžiště práce klubu je stále ve výchově mladých hokejistů v žákovských kategoriích, respektive ve sportovních třídách od 4 do 9 třídy.

Poprvé v letošním ročníku se Písečtí potkali s Kobrou v osmém kole, kdy neporažený tým Jihočechů zamířil do Prahy. Právě na ledě Kobry písecký mančaft v uplynulém ročníku překvapivě ztrácel, nyní ale svěřenci trenéra Suchánka odjížděli z hlavního města jako vítězové. Po bezbrankové úvodní třetině poslal písecký tým do vedení v prostřední části Slavík a před polovinou utkání pak zvýšil hostující náskok Novák. Hráči Kobry sice dokázali rychlým gólem ve třetí třetiny snížit, další změny už se ale nekonaly a Písek si tak připsal za výhru 2:1 tři body.

Kobra se momentálně nachází na sedmém místě, deset bodů za vedoucím Pískem. KOnstruktiva BRÁník boduje více na kluzištích soupeřů, kde získala 11 bodů, což je o jeden bod více než doma. Pražané dokázali zvítězit 5:0 ve Žďáru nad Sázavou nebo 4:1 v Kutné Hoře. V měsíci listopadu získala Kobra 4 body. Nejprve plně bodovala ve zmíněné Kutné Hoře a v dalším kole získala bod za prohru v prodloužení s Benešovem. Pak následovaly tři prohry. Nejprve Kobra prohrála na nymburském ledě (0:4), poté doma s Pelhřimovem (1:4) a v zatím posledním utkání Pražané neuspěli u Vajgaru, kde prohráli 2:7.

Branku Kobry hájí Tomáš Kalčík. V obraně je vidět Antonín Drbohlav, který do týmu Pražanů přestoupil během loňské sezóny z České Lípy, respektive z Benátek nad Jizerou. Dosavadními tahouny týmu jsou útočníci David Bárta (5+6), Martin Paris (3+2) a Martin Holý (2+3).

Poslední tři utkání soupeře:

NED Hockey Nymburk – HC Kobra Praha 4:0

HC Kobra Praha – Spartak Pelhřimov 1:4

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Kobra Praha 7:2

Sestava Kobry z posledního utkání: Kalčík (Křivánek) - Ton, Záhorovský, Lang, Drbohlav, Horák, Valenta, Žáček, Bárta, Paris, Havlín, Novák, Holý, Slanina, Sodomka, Nykl, Regner

Ostatní zápasy 19. kola: NED Hockey Nymburk – HC Benešov (sobota), Spartak Pelhřimov – TJ Stadion Kutná Hora, KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Trutnov (neděle).