Písek prověří dobře naladěné Klatovy

Písečtí hokejisté cestují k zápasu třetího kola letošního druholigového ročníku na horký led západočeských Klatovy. S těmi sehrál v přípravě dvě utkání s rozdílnými výsledky. Doma neuspěl a prohrál vysoko 1:5. V Klatovech pak po bezbrankové remíze bral výhru 1:0 v prodloužení. Zápas v Klatovech začíná v sobotu 21. září v 17.30.

Klatovy v tomto ročníku vsadily především na mladé hráče ze své líhně. Ligovou partii rozehráli Klatovští slibně na ledě pražské Kobry, a i když předvedli dobrý výkon, museli se před Pražany sklonit po porážce 2:4. Daleko lepší představení zahráli Západočeši v Českých Budějovicích, kde přejeli David Servis 8:3. V brance Klatov se dvakrát představil milevský odchovanec Kristián Kolář. Záda mu kryje ještě vloni písecký gólman Martin Hauser.

Písečtí hokejisté předvedli v prvním kole velmi dobrý výkon na ledě notně posíleného nováčka z Příbrami. Kdyby měli trochu víc štěstí, mohli z ledu favorita odvézt všechny body. Nakonec vyválčili jeden po prohře 2:3 v prodloužení. Doma s Kobrou Praha ve druhém kole Jihočeši padli 2:5. Ambiciózní Pražané sice u Otavy kdovíjak nedominovali, ale razantně trestali hrubky domácích hokejistů. V obou utkání naskočil v brance šikovný mladík Petr Hamalčík zapůjčený na střídavé starty z prvoligového Ústí nad Labem.