Písek se pokusí uhasit žďárské plameny

K zápasu 32. kola 2. ligy zajíždějí písečtí hokejisté na Vysočinu. Čekat je tam bude další klíčový souboj o play-off se sousedem ve vyrovnané tabulce. Tým SKLH Žďár nad Sázavou je devátý s 49 body, Písek má jen o bod víc a je na osmé příčce. Sobotní zápas začíná v 17.30.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou mají na kontě z posledních dvou utkání dvě těsné porážky. V derby nejprve překvapivě nestačili na nemocí sužovaný Pelhřimov (3:4), o čtyři dny později pak prohráli 2:4 na pražském Braníku s Kobrou. Že se Žďárští nemusejí bát žádného soupeře, dokázali ale v předešlých zápasech, ve kterých si vyšlápli na Kolín, Jablonec nad Nisou a Klášterec nad Ohří. Vzájemný zápas s Pískem v první polovině sezony zvládly plameny také výborně, když u Otavy vyhrály hladce 4:0.

V brance Žďáru nad Sázavou se střídají Jiří Sláma (18 zápasů) a Robin Blažíček (15 zápasů). Kanadskému bodování beků kralují Pavel Staněk (1+20), Petr Beneš (2+10) a Martin Pleva (8+4). Obrana Písku si bude muset dát určitě pozor na ostrostřelce Petra Štěpánka, který ve 24 zápasech nasázel 24 gólů a na dalších 18 přihrál. Daří se také Michalu Kaňkovi (17+18), nebo Tomáši Střechovi (16+16).

Sestava Žďáru v posledním zápase na Kobře: Blažíček – Beneš, Střecha, Pleva (A), Lojek, Smejkal (C), Rašner – Štěpánek, Kunstmüller, Kaňka, Březina, Vítek, Malec, Krupka, Kovářů, Gregar, Bureš

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy