Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     12.11.2011       Petr Košatka

Písek v sobotu hostí Třebíč!

Navázat na poslední dvě domácí vítězství a zapomenout venkovní porážky budou chtít hokejisté Písku v sobotu od 17:30, kdy hostí Horáckou Slavii Třebíč. První letošní vzájemný zápas vyšel lépe Píseckým, kteří na ledě soupeře vyhráli po samostatných nájezdech.

O soupeři

Počátky organizovaného bruslařství v Třebíči sahají až do roku 1884, kdy vznikl Bruslařský klub Třebíč, v jehož čele byl prof. Pochop.

Střediskem bruslařů bylo kluziště na Polance. Později se začal v Třebíči hrát i bandy hokej a tak Třebíč patří i k městům, která se mohou pochlubit jeho nejstarší tradicí. Třebíč je prvním poválečným vítězem druhé nejvyšší soutěže v zemi.

Třebíč se v předchozích prvoligových ročnících pravidelně držela kolem dobré poloviny tabulky. Svou nejúspěšnější sezónu v novodobé historii zažili třebíčští fandové v ročníku 2009/2010, kdy se jejich oblíbenci dostali z páté příčky do play-off, bohužel hned ve čtvrtfinále padli, tehdy bylo silnější Vrchlabí.

Dějství v loňském roce bylo už o něco horší, Horácká Slavia šla do předkola play-off z desátého místa. Před ročníkem 2011/2012 měl trenér Třebíče Kamil Pokorný rozhodně jiné myšlenky než na černý konec tabulky.

Letos se Slávii start do sezóny vůbec nepodařil. Svěřenci trenéra Pokorného paběrkovali a dlouhou dobu jim patřilo poslední místo v prvoligové tabulce, přičemž bodová ztráta na výše postavené týmy stále narůstala. Horáci se ale dokázali zvednout a aktuálně se jim nevídaně daří. Z posledních deseti zápasů Třebíč devětkrát bodovala a v tabulce ji aktuálně patří dvanáctá příčka.

Současná soupiska třebíčského výběru zahrnuje několik kvalitních jmen. Z Českých Budějovic před sezonou přišel mladý talentovaný gólman Šimon Hrubec. Stejný brankář je píseckému fanouškovi jistě velmi dobře povědomý.

V píseckém dresu vychytal postup do první ligy a v minulé sezoně si stejnou soutěž v Písku také zachytal. Na svém kontě má třebíčská opora rovněž také pár startů v nejvyšší soutěži. Hrubcovým náhradníkem je odchovanec Adam Wolf.

Nejzkušenějším zadákem červenobílých je Lukáš Sláma, další hráč, který v Třebíči prošel všemi mládežnickými kategoriemi a našel uplatnění také v hlavním týmu. Od letošní sezony našel v Třebíči své nové angažmá také původem písecký bek Stanislav Dietz.

Dalším kvalitním článkem třebíčské obrany je bezesporu také Jakub Kania. Dvacetiletý hráč Třince prošel všemi mládežnickými výběry české reprezentace a v dresu posledního mistra extraligy také letos střídavě nastupuje.

Nejproduktivnějším mužem třebíčské hokejové družiny je po osmi kolech David Dolníček, který posbíral 15 bodů za 8 branek a 7 asistencí.

Pozor si Jihočeši budou muset dál také na Viléma Buriana. Urostlý útočník patří k největším oporám předních řad třebíčského celku. Písecký dres v minulosti navlékli přes hlavu útočníci Radim Heřman a Vladimír Stejskal.

V prvním vzájemném měření sil byli úspěšnější hráči Písku. Vyrovnaný boj dospěl až k nájezdovému rozstřelu a samostatné nájezdy rozhodla trefa Tomáše Nouzy. Třebíč doma podlehla Písku 2:3.