Písek začne sezónu v hnízdě Pucherových žihadel

Písecký druholigový tým čeká ostrý start soutěžního ročníku. Ve středu 12. září ho nemine utkání na ledě nepříjemných Moravských Budějovic, se kterými v minulém ročníku uhrál jen bod po domácí prohře v nájezdech. Utkání na žhavém ledě budějovických žihadel začíná v 18 hodin.

Tým z Vysočiny táhne velezkušený matador Peter Pucher. Jinak ale i celek Moravských Budějovic zaznamenal několik změn v sestavě. Soupisku žihadel opustila například brankářská jednička Jan Brož, který zamířil do Jihlavy. V brance se tedy střídá duo Jan Čáp - David Vacek.

Tým opustil také nejproduktivněší hráč minulé sezóny Filip Matějka, který zamířil do Rakouska, do nedaleké Třebíče se pak stěhoval nejproduktivnější bek Roman Čermák. Kromě odchodů jsou ale v týmu Budějovic zajímavé i příchody. Jmenovat lze například Romana Kadelu, který se vrací k hokeji. Hrával za Třebíč a Olomouc 1. ligu. Do útoku získali černo-žlutí Patrika Říčku z juniorky Olomouce a Roberta Havláta, který hrál v Třebíči a naskočil ve třech utkáních i za prvoligový Přerov.

Písečtí odehráli přípravu s širokým kádrem, ve kterém dostali šanci všichni nováčci a v zápasech proti týmům z krajské ligy také řada hráčů z juniorky. Aktuálně trenéři Herr a Šrámek řeší neobsazený post v brankářské dvojici, ve které chybí zraněný Richard Kříž. Martina Hausera by tak měl na začátku sezóny doplnit někdo z talentovaných mládežnických gólmanů.

Sestava Písku z posledního utkání (výhra 6:5 v Letňanech): Hauser - Hanus, Parýzek, Suda, Bílek, Turek, Houdek, Pelant, Hora - Sýbek, Hučko, Polata, Volf J., Koupal, Strnad, Rod, Jabůrek, Novák, Stauber.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy