Písek zamíří mezi svátky do Vrchlabí

Základní část první hokejové ligy je za námi. Šestnáct týmů z první ligy nyní čeká část druhá. Naši hokejisté budou hrát v osmičlenné skupině o udržení a v prvním zápase narazí na Vrchlabí. Jestli se hokejistům trenéra Chlustiny podaří zahájit druhou část vítězstvím, uvidíme v pondělí. Utkání v Krkonoších začne v 18. hodin.

HC Vrchlabí

V sezóně 2004 – 2005 Vrchlabí postupovalo do druhé ligy a jen málo kdo tenkrát mohl tušit, jak rychle se stejný klub dostane ještě výš. Na začátku dalšího ročníku přišel do klubu nový generální partner, úspěšná firma D&D Elektromont a premiérova druholigová sezóna 2005 – 2006 byla více než úspěšná. Tým měl největší návštěvnost ve II. Lize (75 000 diváků na domácích zápasech) a zahrál si vyřazovací souboje play-off.

Hned v následující sezóně ve druhé lize se podařilo vrchlabskému "A" týmu postoupit do vysněné 1.ligy. I v druhé nejvyšší soutěži se vrchlabští hokejisté neztratili a v premiérové sezóně obsadili výbornou šestou příčku. V druhé prvoligové sezóně si "A" tým o příčku polepšil a obsadil konečné páté místo, které bylo pro klub dosavadně největším úspěchem. V loňské sezóně se týmu z Královéhradeckého kraje příliš nedařilo, bojům o udržení se vyhnul o pouhé tři body.

Před sezónou Vrchlabí jednalo o možné spolupráci s úřadujícím mistrem z Pardubic, jehož farma v Chrudimi měla nejisté pokračování. Nakonec se ale za chrudimský klub postavilo město a nové sezóně tak mohli dát Orlice zelenou. Spolupráci s dalším klubem vzápětí extraligový Eaton odmítl.

V právě probíhající sezoně patří týmu z Krkonoš po devatenácti kolech dvanáctá pozice. Vrchlabí zažilo poměrně dobrý start do soutěžního ročníku, pak ale výsledkově začalo mírně kolísat, což se odrazilo na postavení v tabulce. Rozdíl mezi sobotními soupeři činí rovných šest bodů.

Vzájemné zápasy Písek – Vrchlabí:

První vzájemný zápas hraný u Otavy vyzněl lépe pro soupeře. Hokejisté Písku šli v první části gólem Vladimíra Nováka do vedení, hosté ale brankou Pácala v početní převaze srovnali. Tým z Krkonoš předvedl excelentní vstup do druhé časti, kdy nejprve dokonal obrat ve 21. minutě Tvrdek a o necelou minutu později vylepšil náskok hostů na 3:1 Drábek. Ve třetí části se vyšplhal stav utkání na 2:4 a Píseckým vykřesal jiskřičku naděje gólem na 3:4 Michal Pšurný. Svěřenci trenéra Suchánka a Míky následně zkoušeli hru bez gólmana, protáhnout zápas do prodloužení se ale Jihočechům už nepodařilo.

Také druhý vzájemný duel vyzněl lépe pro hráče Vrchlabí. Naši hokejisté se navíc ani jednou nedokázali prosadit. Už ve 3. minutě si udělal prostor mezi kruhy Rusnák, který dostal přesnou přihrávku od Filipa a nekompromisně zakončil k tyči. Za půl hodiny po první trefě mohla Elektromont aréna znovu vybouchnout radostí. Hubáček napřáhl od modré a puk přes hradbu těl proletěl až do sítě. Normu jeden gól za třetinu se povedlo Vrchlabským naplnit na začátku 57. minuty, kdy se po střele Drábka prosadil z dorážky Beck a uzavřel účet utkání na 3:0.

Hráči HC Vrchlabí:

V útočných řadách je nejvíce vidět Kamil Tvrdek. Bývalý hráč karlovarské Energie zaznamenal ve třiadvaceti zápasech dvacet kanadských bodů a po právu mu patří první místo v produktivitě mužstva. Druhým nejproduktivnějším hráčem Vrchlabí je Patrik Beck, který nastoupil k osmnácti utkáním, ve kterých zaznamenal sice pouhé čtyři branky, ovšem asistencí hned deset.

Nejzkušenějším zadákem Vrchlabí je osmatřicetiletý Tomáš Pácal, kterého s takzvanou „skořápkou“ nelze na ledě přehlédnout. Dalším kvalitním obráncem je Richard Bauer, který měl sezonu strávit v Chrudimi, nakonec ji ale odehraje ve Vrchlabí. Bodově se zatím nejvíce daří Petru Chaloupkovi, který zaznamenat jednu branku a šest přihrávek.

Nejvíce času mezi tyčemi strávil prozatím Vladislav Koutský. Bývalý mládežnický reprezentant zasáhl do dvaadvaceti zápasů a během nich nestačil na čtyřicet tři střel. Úspěšnost tohoto gólmana je 93,82% a řadí ho mezi nejlepší brankáře celé soutěže. Náhradníkem Koutského je Petr Ševčík.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se utkal doma s Kadaní (2:1) a představil se v této sestavě: Hrubec – Kalečík, Tůma, Vráblík, Výborný, Vomela, Všetečka – Pšurný, Zdráhal, Ferebauer – Polodna, Slavík, Dragoun – Červený, Fadrný, Ježek.

Tým HC Vrchlabí nastoupil v Ústí nad Labem (6:0 pro Ústí) v tomto složení: Ševčík - O. Poživil, Chaloupka, V. Drábek, Pácal, Matějíček, Čížek, J. Hanzl, Zukal - Kubeš, R. Hubáček, Beck - Bláha, Rusnák, O. Látal - Tvrdek, P. Kříž, J. Drábek - Urban, Filip, Bezouška.

Zápasy obou skupin:

Skupina A:

Chomutov - Znojmo 17:30

Jihlava - Beroun 17:30

Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 18:00

Hradec Králové - Olomouc 18:00

Skupina B:

Třebíč - Chrudim 17:30

Benátky nad Jizerou - Tábor 17:30

Vrchlabí - Písek 18:00

Kadaň - Litoměřice 18:00

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy