Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     28.01.2011       Tomáš Němec

Písek zamíří v sobotu na led předposlední Chrudimi

První liga pokračuje v sobotu 41. kolem a hráče trenéra Chlustiny čeká soupeř pohybující se na příčkách kolem samotného chvostu tabulky. Píseckým hokejistům se v poslední bodě daří dobře. Z posledních čtyřech zápasů odešli jako vítězové hned třikrát. Kdo si odnese výhru ze sobotního utkání se dozvíme již tento víkend. Úvodní buly je naplánováno na 17. hodinu.

Hc Chrudim

Před letošní sezonou prošel hokejový klub Chrudimi spoustou změn v kádru. Ambice východočeských hokejistů mířily na hodně vysoké příčky. Při pohledu na tabulku a odehrané zápasy se ani nechce věřit, že se tento tým krčí až na patnáctém místě se sedmačtyřiceti body. Ofenzíva Chrudimských se přesto dá hodnotit jako průměrná. V kolonce počet vstřelených branek našich sobotních soupeřů je číslo 109. Největší slabinou Středočechů bude patrně obrana. Počet inkasovaných branek za odehraných třicet tři kol mají 132, což je průměrně více jak tři branky na jeden zápas. Pro chrudimský tým je nelichotivé, že jejich obrana je druhá nejhorší z celé ligy.

Vstup do nové sezony se Chrudimským vydařil a na svém ledě porazili nováčka soutěže – Litoměřice. Pak ovšem přišel totální výpadek hráčů. Výsledkem byla série jedenácti porážek v řadě. V rámci třináctého kola přijeli písečtí hokejisté do Chrudimi, kde se mohl zdát zisk bodů snadný. Opak byl pravdou. Chrudim proti Písku přerušila tuto sérii a od té doby vystupuje sebevědomím dojmem. Chrudim konečně začala vyhrávat a po delší době se také odrazili ode dna tabulky.

Přibližně v dobách 46. kola přišel Chrudim posílit ruský útočník Dmitrij Cyganov a zdá se, že posila je to velmi dobrá. Pokud bych měl zhodnotit jeho hráčské schopnosti, těžko bych tomuto ofenzivně laděnému hráči něco vyčítal. Jinými slovy na co sáhne, to se mu podaří, o čemž svědčí i jeho statistiky. Za osm odehraných zápasů dokázal vsítit čtyři branky a na třech se podílel svou asistencí. V hodnocení +- má na svém kontě 1 plusový bod.

Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas (13. kolo) příliš mnoho branek nepřinesl a dva zásahy stačily domácím k plnohodnotné výhře. Po třetinách 1:0, 1:0, 0:0, kdy se o branky postarali chrudimští Klejna a Semorád si tak Východočeši připsali skalp nováčka.

Písecké mužstvo ve druhém vzájemném utkání rozstřílelo Chrudim 6:1. Domácím se dařilo především v přesilovkách a hned tři z nich svěřenci trenéra Chlustiny využili. Šest tref domácích zajistilo šest různých střelců. Píseckému týmu v utkání vypomohli Budějovičtí Tůma, Langhammer, Ježek, Červený a Michal Pšurný. V brance jistil vítězství Šimon Hrubec.

Třetí vzájemný duel Písecké pořádně mrzel. Hokejisté Chlustiny si vytvořili dvoubrankové vedení, o to ale ještě v průběhu druhé třetiny přišli. Ve třetí periodě Chrudimští dokonali obrat a nakonec zvítězili 4:2. Mezi písecké střelce se zapsali Pšurný a Ferebauer.

Hráči HC Chrudim:

Nejproduktivnějšími hráči Chrudimi jsou: Lukáš Král, tento útočník má na svém kontě osmatřicet kanadských bodů za třináct vstřelených branek a pětadvacet asistencí. Druhým v pořadí je Jan Šeda, který za čtyřicet odehraných zápasů vsítil jedenáct gólů a u třinácti branek se podílel asistencí. Třetím v pořadí je Jan Semorád, který zasáhnul do všech čtyřiceti zápasů a nasbíral jedenadvacet kanadských bodů (11+10). Jedničkou v bráně Orlic je Filip Landsman, který odchytal nejvíce ze všech brankářů Chrudimi (31 zápasů). Jeho průměr obdržených branek na zápas jsou rovné 3 a úspěšnost zákroků má chrudimský brankář 91,9%. Náhradníky do brány jsou Adam Svoboda a Filip Ament.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek nastoupil doma proti Kadani (3:1) v této sestavě: Marek Mazanec - Vráblík, Výborný, Procházka, Všetečka, Jan Kudrna, Kalečík, Vojta, Vomela - Homola, Fadrný, Kellner - Polodna, Bauer, Jiří Kudrna - Pšurný, Dragoun, Volf - Vlček, Vaniš, Diviš.

Tým HC Chrudim nastoupil na domácím ledě proti Táboru (2:1 po sn.) v tomto složení: Landsman (Ament) - Mocek P., Toužimský, Jaroměřský, Žák, Drtina, Táborský, Zdráhal - Král, Fořt, Šeda - Cyganov, Nosek, Semorád - Klejna, Kousal, Sýkora - Goiš, Kaut, Kapec.

Ostatní zápasy 41. kola:

Skupina A:

Olomouc - Havlíčkův Brod 17:00

Beroun - Znojmo 17:30

Jihlava - Ústí nad Labem 17:30

Hradec Králové - Chomutov 18:00

Skupina B:

Chrudim – Písek 17:00

Benátky nad Jizerou – Vrchlabí 17:00

Třebíč - Kadaň 17:30

Tábor – Litoměřice 18:00


×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kobra Praha
IHC Písek