Písek zbrojí na Bobry z Valašského Meziříčí

Na led domácí celku v sobotu v podvečer zavítá Valašské Meziříčí. Pro obě mužstva to bude premiéra, protože spolu žádný zápas zatím nehráli. V tomto ročníku je čekají dvě vzájemné utkání, díky přestavbě II. ligy si tak zahrají proti sobě soupeři, kteří by se jinak v hokejovém prostředí nepotkali. Čeká nás střet mezi IHC Pískem, který je uprostřed tabulky sk. Jih a Bobry, kteří jsou lídrem východní skupiny. Zápas vypukne v 17 30 hod.

Jihočeši jsou na čtvrté příčce se ziskem 17 bodů. V posledních třech utkáních mají na svém kontě dvě prohry. Nejprve nestačili na domácí Kopřivnici, kde všechny jejich šance vychytal Hromada a zápas skončil 3:0. V dalším kole narazili na těžký Havlíčkův Brod, který hrál před svými fanoušky a na svém kluzišti ještě neprohrál. Roli favorita však Bruslaři nepotvrdili a hostující tým jsi odvezl nečekanou výhru 3:6. V duelu s Moravskými Budějovicemi na jejich ledě byl stav po úvodní dvaceti-minutovce 0:0. Žihadla pak přidala na tlaku, ze kterého vytěžila v rozmezí pěti-minut tři vstřelené góly ve druhé části. Na začátku poslední třetiny se hostům podařilo snížit zásluhou Sýbka. Hokejisté z Moravy pak ještě přidali další dvě trefy a Písek si odvezl prohru 5:1.

Ze střelců budou spoléhat nejvíce na Sýbka, který vede statistiky. Dále pak na trio – Hučko, Polata a Parýzek.

Hostující celek vede svoji východní skupinu s 28 body. Na záda mu dýchá Jičín, který má stejně bodů. Hokejisté budou chtít soupeře nechat za s sebou v čele tabulky a do zápasu s píseckými hokejisty jsou pasováni do role favorita.

V posledních třech kláních mají dvě výhry, kdy si nejprve před svým publikem poradili s Pelhřimovem konečným výsledkem 2:1. O týden později jeli na Opavu, kde vyválčili v přestřelce výhru 4:6. Jedinou prohru zaznamenali s Novým Jičínem, který je doma udolal 4:1.

Do klece Bobrů nastoupí s největší pravděpodobností Slovák nebo Šurý.

Z hráčů v poli se bude očekávat, že se prosadí útočník Dvořák, který vede kanadské bodování. V závěsu za ním je trojice Vaněk, Žák a Seidler.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy