Písek zbrojí na Klatovy, v jakém rozpoložení je zastihne tentokrát?

Třetí desítku zápasů základní části uzavřou Písečtí proti Klatovům, které se u zlatonosné řeky Otavy pokusí vytěžit nějaký ten bodík potřebný k dalšímu krůčku, jenž by je zase o píď přiblížil k jistotě účasti v letošních vyřazovacích bojích, na které mají i navzdory je momentálně sužujícím klubovým nepříjemnostem i nadále jaksepatří spadeno. Západočeši však dosud našli recept na překonání hráčů IHC pouze v domácím prostředí, na jihu Čech ještě letos nebodovali. Ba naopak, Klatovští při svém posledním vystoupení na píseckém zimním stadionu značně klopýtli, k čemuž je budou chtít žlutomodří bezesporu opět přinutit. Jak si v závěrečném lednovém utkání povedou a zdali svého soupeře opravdu nachytají na švestkách i tentokrát, se uvidí ve středu 31. ledna v 18:00 hod, na kdy je začátek čtvrtého vzájemného střetnutí těchto dvou týmů naplánován.

Klatovy momentálně patří k celkům, které ještě stále nahánějí body k upevnění své pozice v nesmlouvavých a právě vrcholících bojích o kýžené play-off, jež se na druholigovém horizontu pomalu ale jistě objevuje, a k němuž také většina týmů začíná plně upínat svou pozornost. Do svých bitev aktuálně pravidelně vyrážejí ze sedmé příčky tabulky, kterou zuby nehty brání s dosavadním ziskem osmatřiceti bodů. Takřka na dostřel jsou šestému Nymburku, úpornou stíhací jízdu za nimi naopak podnikají hráči David Servisu. Západočeši v poslední době čelí celé řadě nepříjemností, tou nejcitelnější je však bezesporu průběžně se redukující kádr, na úkor čehož nezřídkakdy naskakují do zápasů ve značně okleštěné sestavě. Od nového roku přesto disponují relativně vyrovnanou bilancí: z posledních pěti utkání zaznamenali tři výhry a dvě porážky. První novoroční triumf slavili doma proti Servismanům (5:2), záhy ovšem ztratili zajímavě se vyvíjející duel se žďárskými Plameny, do něhož se původně zvládli vrátit a patřičně ho zdramatizovat (3:6). Chuť si poté částečně spravili v Kolíně, kde i s jedenácti hráči urvali cenné vítězství (3:2) v samostatných nájezdech. Po následném výprasku v Nymburku (9:1) pak dosáhli ještě jednoho důležitého úspěchu, když v závěrečných minutách obrátili pro ně se nepříznivě rýsující situaci v napínavém klání s Pelhřimovem (6:5).

Fakt, že se Píseckým výsledkově nedaří, je už bohužel relativně ohranou písničkou, jejíž text zná nazpaměť snad úplně každý. Stejně tak ale platí, že do této své soukromé hitparády s důvěrně známým repertoárem plným ponurých balad Jihočeši přeci jenom čas od času snad i silou vůle vždy zdárně vměstnají alespoň jeden nový svěží hit v podobě netušeného vítězství, které onu jinak zasmušilou atmosféru pokaždé alespoň na chvíli vylepší. Něco podobného se jim podařilo i proti Klatovům, které ve 12. kole vyprovodili od Otavy hned osmi přesnými zásahy. Tehdejší výhra 8:1 však znamenala pro hráče IHC jakousi konečnou, zbylým dvěma vzájemným střetnutím totiž už pro změnu kralovali hokejisté západočeského klubu, kteří ve své klatovské tvrzi zdolali modrožluté výsledky 5:2 a 3:1.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy