Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     18.09.2018       Petr Eliáš

Písek zbrojí na táborské kohouty

Ve středu 19. září se u táborského rybníku Jordán odehraje jihočeská bitva dvou tradičních soupeřů. Domácí kohouti vyzvou na svém ledě odhodlaný celek IHC Písek, který vstoupil do sezóny dvěma povzbudivými výkony proti silným týmům.

Táborští začali ročník rozpačitě - nejprve doma podlehli 6:8 nevyzpytatelnému David Servisu České Budějovice, pak si nechali utéct derby v Pelhřimově, které zachraňovali na poslední chvíli až bodem v prodloužení po prohře 5:4. Do karet jim ale bude hrát vynikající bilance, kterou za poslední sezóny proti rivalovi z Písku nasbírali. I když v některých zápasech měli Písečtí blízko ohrožení dominance kohoutů, Táborští vždy zvládli zápas mentálně dovést do vítězného konce.

Písek má po prvních dvou kolech na kontě tři body za překvapivou, ale zaslouženou výhru 5:2 v Moravských Budějovicích. V prvním domácím zápase pak Jihočeši doma vyzvali silný Žďár nad Sázavou a byli mu více než důstojným soupeřem. Snad by se dalo i říci, že si za enormní bojovnost nějaký ten bod zasloužili. Vyrovnaný duel ale zaslouženě o gól vyhrály plameny 4:3 už v základní hrací době. Písecké zatím táhne produktivní první formace Sýbek - Hučko - Polata, které sekunduje druhá lajna tažená Filipem Vlčkem.

Utkání třetího kola druhé nejvyšší soutěže začíná v Táboře v 18 hodin.