Play-off je tady! Prvním v cestě bude Nymburk!

Středečním dnem odstartuje ve všech skupinách úvodními zápasy čtvrtfinálová série play-off. Písečtí čekali na svého soupeře až do posledního okamžiku a teprve závěrečné kolo základní části přineslo rozluštění. Vstupenku do play-off si zajistil v posledním momentu NED Hockey Nymburk, který v přímém boji o další účinkování porazil Pelhřimov na jeho ledě 3:2. Tento týden přinese dohromady tři čtvrtfinálová utkání. Série odstartuje ve středu v Písku, kde se odehraje také nedělní třetí zápas. V pátek budou hokejisté Písku zajíždět na led soupeře. První utkání play-off startuje ve středu v 18:00, připraven bude také tradiční online přenos.

Do play-off na poslední chvíli…

Ještě tři kola před koncem základní části byla naděje Nymburka na postup do play-off minimální. Dvě těsné výhry ale zcela změnily situaci a tým získal před posledním kolem reálnou šanci. Nejtěžší úkol ale měli svěřenci trenéra Bičištěho před sebou. Přímý souboj o pozici zajišťující play-off čekal hráče Nymburka v Pelhřimově a Středočeši potřebovali vyhrát v základní hrací době. Favorizovaný Spartak v zápase pouze dotahoval. Dvakrát úspěšně, potřetí už jen marně. Daň byla pro tým z Vysočiny neúprosná a Spartaku před vlastními diváky nečekaně skončila sezóna.

Třetí těsná výhra Nymburku dopomohla dokonat malý zázrak. Středočeši získali poslední volnou vstupenku do play-off a nyní je čeká těžká série, která začíná středečním dnem na jihu Čech. V základní části získali hokejisté Nymburka osmačtyřicet bodů. Stejně jako většina týmů, také NED Hockey je více produktivní na své ledě a z celkového součtu získal v domácím prostředí bodů 26. Zbylých 22 dokázali Nymburští vytěžit na cizích stadionech. Skóre Nymburka bylo je na konci základní části záporné – 122:139.

I když je Nymburk osmý, písecký tým nečeká v prvním kole nic jednoduchého. Středočeský celek se totiž v závěru základní části potýkal s parádní formou. Z posledních šesti zápasů Nymburk pětkrát naplno bodoval a v jednou případě bral dva body za výhru v prodloužení. Poslední porážku utrpěli hokejisté Nymburka v šestatřicátém kole, kdy podlehli na žďárském ledě domácímu celku 2:6. Do kalendáře je tato prohra zapsala pod datum 2. února. Od té doby drží Nymburk neporazitelnost.

Stejně jako s ostatními soupeři, také s Nymburkem Písek odehrál v základní části čtyři vzájemná utkání. Středočeši ve v Písku v letošní sezóna představili již ve druhém kole. Od první minuty byli svěřenci trenéra Suchánka lepším týmem a během úvodního představení na vlastním ledě stihli Rückla překonat dohromady šestkrát. Mladičký tým soupeře zaznamenal čestný úspěch ve třetí třetině, kdy se jediným Pinkasovým přemožitelem stal Cicvárek. Velmi podařený zápas odehrál Radek Hovora, který dvě branky sám zaznamenal a u přesného zásahu Nováka se podílel asistencí. Zářijová výhra v druhém kole posunula písecký tým do čela tabulky, kde se Jihočeši s poklidem udrželi až do konce základní části.

Také ve druhém utkání nakonec brali všechny tři body hokejisté Písku. Úvod utkání však vyšel lépe domácím a dvěma góly v jedenácté minutě nabrali domácí slibný náskok. Za dvě minuty ovšem snížil Mošovský. V druhé části se Jihočechům povedlo otočit vývoj utkání na 2:3, jenže v posledních dvou minutách skóre strhli ve svůj prospěch domácí. Do třetí třetiny šli Nymburští s jednobrankovým vedení 4:3. Závěrečná část se ale povedla lépe domácím. Nejprve totiž vyrovnal Květoň a o tom, že se do Písku povezou tři body, rozhodl v padesáté sedmé minutě svým třetím gólem Karel Mošovský.

Třetí duel hraný na jihu Čech příliš hokejové krásy nepřinesl, a to především kvůli častému vylučování. I přes neurovnanou hru byli aktivnějším týmem na ledě hokejisté Písku, kteří se na rozdíl od svého soupeře dokázali brankově vyjádřit. V první třetině se prosadil v oslabení po přihrávce Šulčíka Tomáš Květoň, na začátku závěrečné dvacetiminutovky pak upravoval na 2:0 Hovora. Další změny se již nekonaly a fotbalovým výsledkem utkání dospělo až do záverečné sirény. Zatímco Písek tak v utkání 24. kola rozšiřoval sérii výher, Nymburk odjel bez vstřelené branky a s prázdnou.

Zatím poslední utkání mezi Pískem a Nymburkem se odehrálo na středočeském ledě. První branku utkání však vstřelil domácí tým a úvodní dvacetiminutovku vyhrál. Písek se prosadil v prostřední části, kdy Jihočeši vstřelili hned tři branky, v dalším průběhu střetnutí však Nymburští dokázali hostující náskok smazat a utkání tak dospělo do prodloužení. Ani nastavený čas však rozhodnutí nepřinesl a na řadu tak přišly nájezdy, které zvládli lépe Písečtí a bonusový bod navíc si tak připsali na své konto hráči Písku.

Vedení nymburského NED Hockey v letošním ročníku prosazuje především mládí. Nejproduktivnějším hráčem týmu je však zkušenější Jaroslav Sirotek. Brankářskou jedničkou nymburského celku byl povětšinu základní Zdeněk Rückl, nyní dostává přednost mezi tyčemi norský juniorský brankář Andreas Micka. Micka si prošel v Norsku reprezentacemi do osmnácti i do dvaceti let. V sezóně 2008/2009 přišel do Liberce, kde nastupoval za juniorku a připsal si také prvoligové starty za Benátkách. Letos v hlavním týmu benáteckého klubu šanci nedostal a vypomáhal pouze v juniorech. Z města ležícího na řece Jizeře se nakonec přesunul do Nymburka.