Podaří se Písku konečně vyzrát na táborské kohouty? Plyšáky s sebou!

Den po třech králích přijedou do Písku kohouti. V jihočeském derby změří v sobotu 7. ledna od 17.30 potřetí síly Písek s Táborem - týmy po vzájemné domluvě vyměnily pořadatelství zápasu 26. kola, který se odehraje u Otavy. Táborité zatím drží v tabulce skupiny střed čtvrté místo s 47 body. Písek je stále osmý s 29 body.

Hokejisté od Jordánu půjdou do utkání posilněni výhrou ve středečním utkání v Moravských Budějovicích. Výhru 5:2 dirigovali dvěma góly Mrkvička s Točíkem, jeden gól přidal Dvořák. Do karet hraje kohoutům i dosavadní druholigová bilance - Písek naposledy porazil táborského rivala 8. prosince 2010, kdy se oba týmy setkávaly tehdy ještě v 1. lize. Tábor pak začaly sužovat finanční problémy a poroučel se do krajského přeboru. Netrvalo dlouho, a podobný osud potkal i Písek. V posledních dvou sezonách 2. ligy po píseckém postupu z krajského přeboru se z vítězství ve vzájemném duelu radovali vždy Táborští.

Scénář dvou střetnutí aktuálního ročníku byl vždy trochu jiný. První měření sil u Jordánu vyhráli domácí na první pohled jasně 5:0. Jak ale sami přiznali, na vysokou výhru se proti aktivnímu Písku pořádně nadřeli. Hráči IHC mohli litovat neproměněných šancí, protože zápas byl dvě třetiny hratelný. Druhý vzájemná zápas u Otavy nabídl lepší výkon píseckých hochů. I teto duel ale opanovali kohouti, kteří ve třetí třetině rozhodli o své výhře a výsledku 1:4. "Musíme dobře bránit a proměnit šance," ví písecký trenér Karel Slabý, který chce, aby se jeho svěřenci vyvarovali chyb ze středečního duelu s Kolínem.

Sobotní zápas bude mít i dobročinný podtext. IHC Písek vyzývá všechny fanoušky, aby s sebou na hokej vzali plyšové i jiné hračky, které by mohli darovat dětem v písecké nemocnici. Po prvním vstřeleném gólu Písku nebo po konci utkání (když branka nepadne) spustíme na led plyšákový déšť. Na pokladnách můžete také darovat plastové hračky, omalovánky, pastelky a další. Vše věnujeme dětskému oddělení Nemocnice Písek.